Jesteś tutaj:Kultura W strefie „komiksomaniaków”
sobota, 21 stycznia 2017 15:59

W strefie „komiksomaniaków”

 
W strefie „komiksomaniaków” fot. Rafał Wichniewicz

W piątkowe popołudnie „Czytelnia na piętrze” wypełniła się tłumem zainteresowanych komiksami, grami oraz fantastyką.

Wszystko z okazji drugiej edycji Strefy Komiksu, jaka zagościła w czytelni biblioteki I Liceum Ogólnokształcącego. W gościnnych murach tej instytucji po raz kolejny uczniowie szkoły mogli wziąć udział w prezentacji komiksów przygotowanej przez Aleksandra Gniota, dyrektora Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu oraz wykładu dra Michała Traczyka, wydawcy profesjonalnego czasopisma poświęconego sztuce komiksowej pt. Zeszyty Komiksowe.

W godzinach popołudniowych, kiedy lekcje w szkole już się zakończyły, „Czytelnia na piętrze” wypełniła się gnieźnianami, dla których fantastyka, komiksy i gry planszowe są prawdziwą pasją. Stąd też pojawiły się osoby przebrane za postacie z Gwiezdnych Wojen, ale także cała wystawa licznych komiksów, wśród których było sporo tych o tematyce historycznej. Jednocześnie trwały także warsztaty kosmicznego origami, którego uczestnicy mogli składać różne fantastyczne postacie, a towarzyszyły temu wystawy figur z Gwiezdnych Wojen. Spore zainteresowanie budziły także gry planszowe i karciane, gdzie dla uczestników trzeba było dostawiać kolejne stoły - to tylko pokazuje, że zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia jest bardzo duże.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane