środa, 15 lutego 2017 08:33

Maciej Balcar wystąpił w Teatrze Fredry

 
Maciej Balcar wystąpił w Teatrze Fredry fot. Rafał Wichniewicz

W walentynkowy wieczór spora grupa gnieźnian miała okazję wysłuchać koncertu Macieja Balcara - kompozytora, wokalisty związanego obecnie z legendarnym zespołem Dżem.

Muzyk przyjechał do Gniezna na zaproszenie Teatru im. A. Fredry, który był jednocześnie współorganizatorem wtorkowego występu. Maciej Balcar prowadzi bardzo aktywną działalność artystyczną, która związana jest z nie tylko z wspomnianym zespołem, gdyż jednocześnie realizuje swój solowy projekt. Obecnie promuje swoją piątą płytę pt. "Znaki", która premierę miała na początku lutego br., a z której to utworów można było posłuchać w trakcie koncertu.

Jak udaje się łączyć pracę artystyczną przy dwóch projektach? - Mam bardzo fajne wsparcie od moich przyjaciół z Nowogardu, którzy postanowili połączyć ze mną siły i oni jako wydawcy, a ja jako ktoś, kto tworzy i wydaje. Myślę, że to jest taka sytuacja, o której marzy każdy twórca, żeby mieć taki komfort pracy. Właśnie Magda i Mariusz Konieczny stworzyli mi takie środowisko, dzięki któremu mogę właściwie cały czas tworzyć, nagrywać i jak jestem gotowy to wydaję płytę, a że mam w zanadrzu tych rzeczy w szufladzie, to myślę iż tę dwuletnią regularność będę utrzymywał przez długi czas - przyznał Maciej Balcar przed koncertem w Gnieźnie.

W repertuarze, poza utworami z wspomnianej płyty "Znaki", znalazły się także kawałki z innych płyt. Publiczność zgromadzona w Teatrze mogła wysłuchać m.in. takich piosenek jak Gruszki, Ona przyjdzie, Dzień mija czy Trzecia rano. Spokojne, a miejscami energiczne utwory z delikatną treścią, były na pewno dobrym, walentynkowym akcentem tego wieczoru w Gnieźnie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane