Jesteś tutaj:Kultura "Co kapelusz jeść powinien?", czyli spotkanie z Agnieszką Gadzińską
czwartek, 16 lutego 2017 17:32

"Co kapelusz jeść powinien?", czyli spotkanie z Agnieszką Gadzińską

 
Agnieszka Gadzińska Agnieszka Gadzińska fot. Magdalena Wardęcka

Do Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna po raz kolejny została zaproszona Agnieszka Gadzińska, autorka popularnej serii książek dla dzieci.

Spotkanie to było pretekstem do przybliżenia dzieciom najnowszej książki autorki pod tytułem "Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania", która składa się na kilka nietuzinkowych historii. - Są to trzy opowiadania humorystyczne, zupełnie szalone, ale mówiące o ważnych sprawach, często trudnych, w sposób bliski dziecku. Między wierszami jest mowa o tym, że dzieci potrzebują stałych ram. W momencie, gdy zostaną one zburzone, to świat dziecka również zostanie zaburzony i dziecko będzie chciało wrócić do tych swoich tradycji i rytuałów. Jest też mowa o tym, że nie zawsze jest warto być strasznym służbistą i czasem należy spojrzeć bardziej elastycznie na świat i drugiego człowieka. Jest mowa także o tym, jak walczyć z lenistwem, z tym "niechciejem", który nas dopada i że warto pokonywać te nasze słabości - mówiła autorka książek, Agnieszka Gadzińska.

Autorka zwykle rozpoczyna spotkania z najmłodszymi czytelnikami od pytania kim jest pisarz/pisarka i kto może nim/nią zostać. Pyta także, jakie cechy musi posiadać, a które są niepożądane, wreszcie pada też pytanie kto może pisać. Dzieci, które z Agnieszką Gadzińską spotkały się w czwartek 16 lutego w Bibliotece przy ul. Staszica zmagały się z odpowiedziami na te pytania. Był także czas by porozmawiać o książkach napisanych przez autorkę, a także nieraz trudnych tematach, jakie ona porusza, ale w sposób przystępny dla dzieci. - Literatura jest świetnym narzędziem, które pozwala nam poruszyć pewne tematy. Moje książki są pisane bardzo lekko, humorystycznie, więc warto przeczytać jakieś opowiadanie, a potem poruszyć dany temat, wtedy dziecku łatwiej jest go zrozumieć. Myślę, że warto posiłkować się literaturą, właśnie po to jest też dziecięca literatura, żeby nam dorosłym otwierała pewne drzwi - dodała.

"Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania" to już ósma książka pisarki. W planach ma kolejne publikacje i plany wydawnicze. Niebawem ukaże się kolejna, która tym bardziej będzie skierowana do chłopców.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS