|  MKS PR  |  Zostaw komentarz

Juniorki MKS-u najlepsze w Szczecinie

zdjęcie nadesłane

1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek w Szczecinie dobiegła końca. Podczas niego najlepsze okazały się zawodniczki z Gniezna, które wygrały wszystkie spotkania i pewnie awansowały do dalszego etapu rozgrywek.

Od 10 do 12 lutego takie zespoły jak: MKS Kusy Szczecin, MKS PR Gniezno, UKS Varsovia Warszawa czy SKS Kusy Kraków rywalizowały o awans do 1/4 Mistrzostw Polski Juniorek. Trzy dni zmagań przyniosły wiele emocji i zaciętej rywalizacji. Ostatecznie do następnej rundy udało się przejść drużynom z Gniezna oraz Szczecina.

Pierwsze spotkanie gnieźnieńskich „Pszczółek” nie należało do najłatwiejszych. Ich rywalkami były zawodniczki z Warszawy i to właśnie one od pierwszych minut akcentowały swoją obecność na parkiecie (4:8, 11’). W pewnym momencie obie drużyny dzieliło siedem punktów różnicy (9:16, 27’). Gnieźnianki do końca pierwszej połowy zdołały odrobić trochę strat, lecz do szatni schodziły przegrywając pięcioma bramkami (13:18, 30’). Na drugą połowę żółto-czarne wybiegły w pełni zmobilizowane, szybko trafiając trzy razy do siatki rywalek (16:18, 34’). Od tego momentu pojedynek trzymał się w granicach 1-2 bramek przewagi, na korzyść drużyny z Warszawy. Niesamowicie emocjonująca była sama końcówka tego starcia, gdy to gnieźnianki rzuciły się w pogoń za swoimi rywalkami (23:27, 57’), doprowadzając do remisu (27:27, 60’), a tym samym rzutów karnych. W nich lepsza okazała się być ekipa z Pierwszej Stolicy Polski, zwyciężając 4:3.

MKS PR Gniezno: Ruda, Cieślak – Tanaś (7), Schlabs (7), Nowak (3), Wabińska (3), Piotrowska (3), Łachowska (2), Śmigowska (2), Wilczura, Bartkowiak, Skoczeń, Lubińska, Szymańska, Musiał, Brząkała.

UKS Varsovia Warszawa: Kalbarczyk, Sójka – Różycka (8), Sawczuk (7), Wiśniewska (6), Pietras (3), Zabielny (2), Chylińska (1), Jarosiewicz, Biedrzycka, Musiałek, Dworniczuk, Borkowska, Malesa, Wójcik.

W drugim dniu MKS PR Gniezno mierzył się z SKS-em Kusy Kraków. Choć początek spotkania był wyrównany (6:7, 10’), to gnieźnianki szybko odskoczyły na bezpieczną – pięciobramkową przewagę (7:12, 15’), której nie oddały do końca pierwszych trzydziestu minut. W drugiej części tego pojedynku nie było zaskoczenia. MKS radził sobie pewnie i w szczytowym momencie jego przewaga wynosiła aż osiem punktów. Ostatecznie zawodniczki z Krakowa zdołały odrobić część strat, jednakże przegrywając całe spotkanie 30:35.

SKS Kusy Kraków: Cieślik, Kowalczyk – Leśniak (10), Chochół (7), Kruczek (5), Wróbel (3), Szulda (1), Najder (1), Nosek (1), Plucińska (1), Szukiel (1), Mochal, Sajak, Żywczak, Nagelholz, Ziomek .

MKS PR Gniezno: Ruda, Cieślak – Wabińska (9), Tanaś (9), Schlabs (7), Łachowska (3), Nowak (2), Piotrowska (1), Lubińska (1), Szymańska (1), Musiał (1), Śmigowska (1), Wilczura, Bartkowiak, Skoczeń, Brząkała.

Ostatnie spotkanie 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek przyniosło fanom obu ekip wiele emocji. Od niego zależało, która drużyna awansuje z pierwszego miejsca. Od samego początku pojedynek był wyrównany, z lekką przewagą na korzyść gospodyń turnieju (11:10, 16’). W końcówce pierwszej połowy, drużyny wymieniały się prowadzeniem, jednakże to gnieźnianki schodziły do szatni z małą zaliczką wynoszącą dwa punkty (17:19, 30’). W drugiej części tego spotkania, „Pszczółki” nie oddały prowadzenia do samego końca, lecz cały czas czuły oddech rywalek na swoim karku (25:26, 46’). Ostatecznie całe starcie zakończyło się wynikiem 30:33.

MKS Kusy Szczecin: Ćwiertnia, Kosińska – Kuźmińska (10), Zimnicka (9), Jałowicka (3), Oleśkiewicz (3), Panczenko (2), Haławczak (1), Bielak (1), Klimek (1), Bieńkowska, Podwyszyńska, Rympel, Piotrowska, Onifaciuk.

MKS PR Gniezno: Cieślak, Ruda – Schlabs (7), Szymańska (6), Tanaś (6), Wabińska (5), Łachowska (5), Brząkała (3), Musiał (1), Wilczura, Bartkowiak, Skoczeń, Piotrowska, Lubińska, Śmigowska.

Cały turniej 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek, rozgrywany w Szczecinie, zakończył się zwycięstwem MKS PR Gniezno, a drugie miejsce zajęła ekipa ze Szczecina. Tym samym te dwie drużyny zapewniły sobie awans do dalszego etapu rozgrywek.

Wyróżnienie w naszym zespole otrzymała kapitan, Maria Tanaś.