|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Ważna wygrana Szczypiorniaka z Opolem

W środę 5 kwietnia, przy ul. Sportowej 5 Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno podejmował KS Gwardie II Opole.

Mecz rozpoczął się idealnie dla gospodarzy którzy szybko wyszli na czteropunktowe prowadzenie. Rywale minimalnie nadrobili straty jednak to cały czas lokalny Szczypiorniak prowadził nie dając się dogonić gościom. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:13 dla Wilków.

Na drugą połowę goście wyszli z nadzieją na odrobienie strat i to oni rzucili pierwszą bramkę w tej części spotkania (15:14). Opolanie na pewien czas zmniejszyli straty do jednego punktu jednak nie na długo, ponieważ Szczypiorniak chwilę później wyszedł na sześciopunktowe prowadzenie. Gnieźnianie przewagi nie dali sobie wyrwać do końca meczu wygrywając wynikiem 32:29. Trzeba jednak również wspomnieć o tym, że sędzia w drugiej połowie pokazał aż trzy czerwone kartki z czego dwie gościom.

Warte odnotowania jest pierwsze trafienie w dorosłej drużynie Szczypiorniaka Adriana Szcześniaka, kolejne trafienia Mikołaja Kaczmarka i Adama Meixnera oraz genialna postawa Dariusza Zanto który ,,zamurował” bramkę Szczypiorniaka.  Dobry mecz rozegrali również Łukasz Krakowiak i Damian Stempuchowski którzy rzucili pięć bramek.