Wydrukuj tę stronę
środa, 14 listopada 2018 16:09

Skok z samolotu nad Gnieznem - nagranie

 
Skok z samolotu nad Gnieznem - nagranie kadr z nagrania

Jak objąć Gniezno wzrokiem z jednej perspektywy? Można wyskoczyć z samolotu lecącego na wysokości 1,3 kilometra i wypuścić spadochron. Zapraszamy do obejrzenia nagrania z niedzielnej akcji spadochroniarzy nad naszym miastem.

Ten wyczyn to w zasadzie była rutyna dla uczestników inicjatywy z 11 listopada, kiedy to z samolotu przelatującego nad Gnieznem wyskoczyło czterech spadochroniarzy. Wkrótce po opuszczeniu maszyny (co nastąpiło nad parowozownią), trzech z nich rozwinęło flagi - Polską, Sił Powietrznych oraz Powstania Wielkopolskiego i po krótkim locie nad Grodem Lecha i zgromadzonymi na Rynku mieszkańcami, wylądowali na Placu św. Wojciecha. Byli to kolejno: Wiesław Kilian, asp. sztab. Adam Owczarzak z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, Sławomir Biegała oraz płk Ireneusz Smykla z Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. 

Nagranie, które prezentujemy poniżej, zostało wykonane przez asp. sztab. Adama Owczarzaka, pomysłodawcy tej akcji. Organizatorzy dziękują władzom miasta Gniezna za wsparcie finansowe dla tej inicjatywy. 

1:50 Skok
2:40 Rozwinięcie flagi
5:30 Lądowanie

 

6 komentarzy