niedziela, 15 stycznia 2017 13:21

Morsy „WOŚPowały” na Łazienkach

 
Morsy „WOŚPowały” na Łazienkach fot. Rafał Wichniewicz

Około setka śmiałków kąpieli w zimnej wodzie i kilkuset dopingujących ich mieszkańców Gniezna przybyło w niedzielne południe na plażę miejską nad Jeziorem Winiary.

Celem spotkania wszystkich w tym miejscu było „WOŚPowanie” (czyli morsowanie z okazji WOŚP) Królewskich Morsów Gniezno wraz z zaproszonymi gośćmi z innych miejscowości. Wszyscy przybyli, by uczestniczyć w szczytnej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym celu kulminacyjne wydarzenie poprzedziły liczne licytacje różnych przedmiotów, przekazanych w tym celu przez sponsorów oraz samych morsów. Tuż obok trwała także sprzedaż wypieków, przygotowanych przez morsujące "Foczki". O tym, że hojność gnieźnian była na tym wydarzeniu całkiem spora dowodzi fakt, że puszka z licytacji bardzo szybko wypełniła się datkami. 

Jednocześnie od rana wykonywano także przerębel w kształcie wielkiego serca, do którego krótko po 12:30 (i po szybkiej rozgrzewce) wbiegła prawie setka morsów, które aktywnie włączyły się tym samym w akcję WOŚP. Dla tych, którym panujące zimno doskwierało, rozpalone zostało ognisko na plaży, dzięki czemu każdy mógł się przy nim ogrzać, a morsy - wyschnąć. 

8 komentarzy

 • Link do komentarza Wesoły Kawaler niedziela, 22 stycznia 2017 20:29 napisane przez Wesoły Kawaler

  Wystarczy odrobina wiedzy z zakresu fizyki, wytrzymałości materiałów itd. Na tym lodzie było całkiem bezpiecznie :)

 • Link do komentarza wilk wtorek, 17 stycznia 2017 00:48 napisane przez wilk

  Morsy szacunek,szkoda tylko,że nie uczciliście tak gromadnie rocznicy Powstania Wielkopolskiego.. I jeszcze jedno,nie mogę zrozumieć,DLACZEGO,niektóre ładne NIEWIASTY tak mocno oszpecają się takimi tatuażami,nie mogę tego pojąć.......

 • Link do komentarza gonzo poniedziałek, 16 stycznia 2017 13:47 napisane przez gonzo

  Bartek bingo! Masz rację takiej lekkomyślności dawno nie widziałem także. Gdzie ci ludzie mają rozum? Wykucie przerębli znacznie osłabiło dalszą część zlodowacenia tej tafli!

 • Link do komentarza Bartek poniedziałek, 16 stycznia 2017 11:45 napisane przez Bartek

  WOŚP WOŚPem, Morsy Morsami ale żeby w takiej ilości osób wchodzić na tak cienki lód to jakaś paranoja. Osoby, które tam weszły ze swoimi dziećmi powinny mieć założone sprawy o pozbawienie opieki ze względu na umyślne narażenie dzieci na utratę życia i zdrowia.

 • Link do komentarza joannagno poniedziałek, 16 stycznia 2017 08:51 napisane przez joannagno

  Byłam na miejscu i jestem przerażona tą lekkomyślnością organizatorów, służb obecnych na miejscu oraz samych ludzi, którzy w takiej ilości weszli na lód osłabiony wykonaniem tak dużego przerębla. Gdzieś świadomość myślenia w narodzie już zniknęła chyba

 • Link do komentarza lechosław niedziela, 15 stycznia 2017 22:54 napisane przez lechosław

  Papaya nie wymagaj od telewizji PISliczej, nie mylić z publiczną, żeby podawali informacje o WOSP. Są na to zbyt obiektywni ...

 • Link do komentarza ostrozny niedziela, 15 stycznia 2017 20:33 napisane przez ostrozny

  Aż dziwne że nie załamał się lód jak gapie takim tabunem sobie stanęli na tafli lodowej za dziurą z sercem... i to jeszcze z małymi dzieciakami.

 • Link do komentarza Papaya niedziela, 15 stycznia 2017 19:48 napisane przez Papaya

  Myslalem, ze nie ma w tym roku WOSP? Jestem zaskoczony, ze cos sie dzieje w tej sprawie. Ogladam od rana jedynke i nie bylo zadnej wiadomosci o WOSP, a przeciez zawsze WOSP bylo w TVP. Cos sie zmienilo? Nie chce mie sie wierzyc. Ktos cos wie?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS