niedziela, 18 czerwca 2017 19:12

MKS Mieszko Gniezno ma swój sztandar

 
MKS Mieszko Gniezno ma swój sztandar fot. Rafał Wichniewicz

W niedzielne popołudnie na stadionie przy ul. Strumykowej odbyła się krótka uroczystość przekazania nowego sztandaru na ręce działaczy klubu MKS Mieszko Gniezno.

Pod szyldem "Mieszka" towarzystwo działa od 1974 roku, ale od 2015 roku przechodziło ono reorganizację pod nową nazwą - Miejskiego Klubu Sportowego. Od tej pory, po jednoczesnej konsolidacji innych drużyn piłkarskich w całym mieście, jest to jedna z największych tego typu organizacji w województwie. Te działania, jednoczące pod tymi samymi barwami oraz logiem, były inspiracją do uszycia sztandaru dla klubu.

W niedzielę 18 czerwca 2017 na stadionie przy ul. Strumykowej, tuż po meczu piłkarskim pomiędzy MKS a Vitcovią Witkowo, zwycięskim dla gospodarzy 3:1, odbyła się druga część wydarzenia, połączonego z przekazaniem sztandaru na ręce działaczy klubu. Po jednej stronie proporca znajduje się herb miasta oraz podpis "Gniezno Pierwsza Stolica Polski", a po drugiej logo klubu oraz słowa św. Jana Pawła II "O duchowej sile narodu świadczy także dobry sport". Po poświęceniu sztandaru został on uroczyście przekazany przez prezydenta Tomasza Budasza na ręce prezesa klubu Macieja Ciesielskiego, który następnie wręczył go pocztowi składającemu się z piłkarzy MKS Mieszko Gniezno. 

Przy okazji tej krótkiej uroczystości wyróżniono zasłużonych działaczy - Medal Koronacyjny z rąk prezydenta otrzymał Edmund Malewski, a w imieniu Polskiego Związku Piłki Nożnej prezes MKS przekazał srebrną odznakę wręczono Czesławowi Zielińskiemu, a brązową Wiesławowi Kaczmarkowi. 

5 komentarzy

 • Link do komentarza kibic poniedziałek, 19 czerwca 2017 08:59 napisane przez kibic

  A jak tam żyją mieszkańcy hotelu na Strumykowej?

 • Link do komentarza hehehe poniedziałek, 19 czerwca 2017 08:46 napisane przez hehehe

  co jak co, ale Budasz przez dwa lata szybciej podbił wszystkie stowarzyszenia sportowe w Gnieźnie niż przez 8 lat zrobił to Kowalski. Inna sprawa to jak na te kroki z łączeniem klubów czy działaniami w żużlu patrzą starzy działacze. A obecni jeszcze mu koszulkę dają za to ;)

 • Link do komentarza Oms poniedziałek, 19 czerwca 2017 08:23 napisane przez Oms

  Groteska

 • Link do komentarza Endrju niedziela, 18 czerwca 2017 22:31 napisane przez Endrju

  Oczywiście poświęcenie najważniejsze.

 • Link do komentarza Dociekliwy niedziela, 18 czerwca 2017 20:27 napisane przez Dociekliwy

  Ale jaja.!!!!
  Miejski klub sportowy ma swój sztandar
  a Miasto Gniezno którego reprezentantem jest prezydent Budasz NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !!!!! A
  A może on wcale o tym nawet nie wie ???

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS