Jesteś tutaj:Sport Kijkowa dominacja trzemesznian na zawodach w Strzałkowie
poniedziałek, 19 czerwca 2017 17:41

Kijkowa dominacja trzemesznian na zawodach w Strzałkowie

  mn
Kijkowa dominacja trzemesznian na zawodach w Strzałkowie zdjęcie nadesłane

W sobotę 17 czerwca reprezentanci „Kijkowego Trzemeszna” wybrali się do Strzałkowa, aby wziąć udział w III Biegach Ulicznych „Strzałkowo – Dobry Kierunek” 2017. W ramach imprezy odbyły się rywalizacje biegaczy na dystansie 5 i 10 kilometrów, zawody nordic walking (5 km) oraz biegi dla dzieci i młodzieży. Start i meta usytuowane były na wysokości Hali Sportowej przy ulicy Górnej.

W marszu z kijkami udział wzięło 28 osób. Kolejny raz bezkonkurencyjny okazał się Arkadiusz Kędzierski, który potrzebował zaledwie 31:01 minut aby pokonać pięciokilometrową trasę. Większych niespodzianek nie było także w kategorii kobiet. Drugie miejsce z czasem 33:25 min. zajęła Agnieszka Kędzierska. Trzecia lokata przypadła w udziale Kamili Kolberg, która pokonała dystans w 34:30 min. Świetnie w rywalizacji odnalazły się również pozostałe reprezentantki Gminy Trzemeszno:

Magdalena Rosińska – 35:42 min.
Marzena Stankowska – 36:03 min.
Magdalena Paczkowska – 36:39 min.
Maria Nowicka – 38:11 min.
Iwona Wiśniewska – 40:56 min.

Zawody odbyły się w ramach XXIII Dni Strzałkowa a organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Strzałkowie we współpracy z Gminą Strzałkowo i LBS Strzałkowo.

W sobotę 10 czerwca w miejscowości Oćwieka miała miejsce inauguracja I edycji Grand Prix Sokoła. Pierwszy etap tego cyklu to III Bieg Oćwiecki, podczas którego zawodnicy mieli do wyboru rywalizację biegową lub marsz z kijkami na dystansie 10 kilometrów.

Na powyższe wydarzenie wybrała się mocna reprezentacja Trzemeszna, która wiodła zdecydowany prym w zawodach nordic walking. Ulewny deszcz nie przeszkodził w osiągnięciu wysokich lokat. W stawce 30 zawodników najlepszy okazał się Arkadiusz Kędzierski (1:02:06). W kategorii kobiet całe podium należało do mieszkanek grodu Kilińskiego. Pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Kędzierska (1:10:57), drugą pozycję wywalczyła Kamila Kolberg (1:13:59) a na najniższym stopniu podium stanęła Magdalena Rosińska (1:16:58).
Gminę Trzemeszno godnie reprezentowały także – Maria Nowicka (1:24:42) oraz Irena Bednarek (1:27:26).

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS