Jesteś tutaj:Sport Powrót Jakuba Gewerta na światowe korty
poniedziałek, 19 czerwca 2017 18:02

Powrót Jakuba Gewerta na światowe korty

  mn
Powrót Jakuba Gewerta na światowe korty zdjęcie nadesłane

W miniony weekend po rocznej przerwie spowodowanej kończeniem studiów w Stanach Zjednoczonych, Jakub Gewert powrócił na światowe korty.

Gnieźnianin wystąpił w turnieju rangi ITF Futures w Gdyni z pulą nagród $15,000.  W pierwszej rundzie kwalifikacjim nie sprostał świeżo upieczonemu Mistrzowi Polski do lat 23, Szymonowi Walkówowi przegrywając 2-6 1-6.

Zawody rozgrywane były w Gdyni na kortach miejscowej Arki. W turnieju wzięło udział około 100 zawodników z całego świata między innymi Stanów Zjednoczonych, Australii, Argentyny czy Indii.

Mecz zaczął się bardzo pomyślnie dla naszego zawodnika. Gewert przełamał serwis przeciwnika już w pierwszym gemie, który trwał ponad 10 minut. Niestety tempo narzucone przez jego przeciwnika (Mistrza Polski U-23 i 1138 zawodnika rankingu ATP) było za szybkie. U Gnieźnianina widoczne były braki w przygotowaniu kondycyjnym. Walków świetnie returnował i serwował z dużą skutecznością.  Wrocławianin grał bardzo agresywnie i swoją grą zmuszał Gewerta do gry w defensywnie. Walków rozegrał tego dnia świetny mecz i zasłużenie awansował do kolejnej rundy prestiżowego turnieju.

Obecnie Gnieźnianin przygotowuje się do kolejnych występów w turniejach rangi ITF Futures $15,000. W najbliższych tygodniach, Gewert planuje wziąć udział w zawodach w Mrągowie lub w Usti nad Orlicą w Republice Czeskiej.

6 komentarzy

 • Link do komentarza fankibolo wtorek, 20 czerwca 2017 10:25 napisane przez fankibolo

  kogo interesuje gra w baśkę starych emerytów? hahaha chyba panny po 80, które lecą na młodszych:)

 • Link do komentarza kibolo wtorek, 20 czerwca 2017 06:44 napisane przez kibolo

  http://www.kaszebe-baszka.pl/index.php/2-uncategorised/1449-szemud-andrzej-badtke-i-fbr-gostomski-lipusz-mistrzami-polski

 • Link do komentarza kibolo wtorek, 20 czerwca 2017 06:25 napisane przez kibolo

  Wspomnienia z Szemuda

  niedziela, 18 czerwiec 2017

  11 czerwca w Szemudzie w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, odbyły się rekordowe Mistrzostwa Polski, które zgromadziły rekordowa liczbę 444 zawodników.
  Turniej był świętem Polskiej Baśki sportowej, który zgromadził miłośników i pasjonatów z całej Polski. Wielkiej sztuki dokonał Antoni Kiełpiński, ponad 70-letni miłośnik Baśki z Gniezna, który przyjechał na Mistrzostwa Polski, codziennie pokonując ponad 60 km na rowerze. Tadek Sychowski rano uczestniczył w V Półmaratonie Stolema i jeszcze powalczył w Szemudzie. Kazimierz Gruenholz z Chmielna, zwany Słodkim, który po raz kolejny zagrał na legendarnej kaszubskiej bazunie, dając sygnał do rywalizacji w Mistrzostwach Polski. To tylko małe przykłady, który dodały uroku turniejowi. Wielkie ukłony i podziękowania dla wszystkich uczestników turnieju, którzy poświęcili swój czas, żeby uczestniczyć w turnieju. Od Wieliczki, Borka Wlkp. Kościana, Gniezna, Gorzowa Wlkp. Międzychodu, Miałów, Trzcianki, Janowca Wlkp., Mroczy, Więcborka, Sępólna Krajeńskiego, Grudziądza, Chełmży, Tucholi Kaszub i Pomorza, by móc ustanowić nowy baśkarski rekord 444 zawodników.

  Mistrzami Polski w rywalizacji zespołów został FBR Gostomski Lipusz – kpt. Czesław Gostomski, Michał Lipiński, Hubert Okrój, Tomasz Machut. Jest to już drugi tytuł wywalczony w ostatnich latach, przez zespół z Lipusza. Tytuł wicemistrza zdobyły Asy Gniezno – kpt. Grzegorz Biernacki, Waldemar Gosz, Antoni Kiełpiński, Henryk Marcinkowski. Zespół z Gniezna po raz kolejny odniósł sukces sportowy na Kaszubach.

  Indywidualnie
  9. Kiełpiński Antoni Asy Gniezno 25 232

  Klasyfikacja par
  10.Asy Gniezno Kiełpiński Antoni / Gosz Waldemar 43 242

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 19 czerwca 2017 22:10 napisane przez czytelnik

  @ Apator - a gdzie jest mowa o sukcesie, bo czytam i czytam i nie mogę doczytać? No, a poza tym, trzeba umieć poinformować czytelników nie tylko o wygranej, ale także o konieczności dalszych ćwiczeń. Gratuluję gnieźnieńskiemu zawodnikowi!

 • Link do komentarza Redakcja Gniezno24.com poniedziałek, 19 czerwca 2017 20:28 napisane przez Redakcja Gniezno24.com

  Jak masz jakieś ciekawsze newsy do przekazania to czekamy. Na anonimy nie odpowiadamy :)

 • Link do komentarza Apator poniedziałek, 19 czerwca 2017 20:18 napisane przez Apator

  Informacja o przegraniu w pierwszej rundzie kwalifikacji słabego turnieju ITF przekazana jako sukces gnieznianina to jakieś nieporozumienie. Chyba że to news sponsorowany.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS