Jesteś tutaj:Sport Martyna Galant z brązowym medalem Mistrzostw Europy!

Martyna Galant z brązowym medalem Mistrzostw Europy!

mnopr
Martyna Galant z brązowym medalem Mistrzostw Europy! zdjęcie nadesłane

Niebieska bieżnia bydgoskiego stadionu "Zawiszy" była w miniony weekend areną zmagań dla najlepszych lekkoatletów Starego Kontynentu.

Wśród reprezentantów Polski w biegu na dystansie 1500 metrów startowała przedstawicielka naszego regionu - Martyna Galant. Po piątkowych eliminacjach w których zajęła II miejsce, ustępując  jedynie koleżance z reprezentacji Sofii Ennaoui, pewnie awansowała do  finału.

W niedzielę o godzinie 17.05 na linii startu stanęło 12 najlepszych europejek w walce o mistrzowskie medale. Po emocjonującej walce, jako pierwsza linię mety przekroczyła przedstawicielka naszych zachodnich sąsiadów Konstanze Klosterhalfen, jako druga minęła linię mety reprezentantka Polski Sofia Ennaoui, a trzecie miejsce zdobyła Martyna Galant (4,17.91). Uzyskany wynik  jest także wypełnieniem wskaźnika PZLA uprawniającego do startu w Letniej Uniwersjadzie, która pod konie sierpnia odbędzie się w Manili.