czwartek, 10 sierpnia 2017 13:34

Uczcił rocznicę powstania Policji... przepływając Jezioro Lednickie!

 
Uczcił rocznicę powstania Policji... przepływając Jezioro Lednickie! źródło: KPP w Gnieźnie

W minioną środę asp. sztab. Adam Owczarzak, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, przepłynął wzdłuż całe Jezioro Lednickie. W ten sposób chciał upamiętnić rocznicę powstania Policji Państwowej oraz nadchodzące święto Wojska Polskiego.

Jedno z większych akwenów Pojezierza Gnieźnieńskiego nie zostało wybrane przypadkowo. Jak przyznał policjant, jest to miejsce szczególne dla polskiej historii i trzeba o tym przypominać, chociażby w taki właśnie sposób: - Chciałem uczcić święto Policji Państwowej, ale ponieważ nie udało się tego zrobić w dniu, kiedy ono przypada, zdecydowałem się to powiązać z rocznicą Cudu nad Wisłą i świętem Wojska Polskiego. Głównie jednak temu pomysłowi przyświecało jednak to pierwsze wydarzenie - przyznaje Adam Owczarzak. 

Będąc policjantem trzeba dbać o formę, by być gotowym na różne sytuacje w swojej pracy. Niemniej, przepłynięcie całego jeziora raczej nie jest czymś, czego można by oczekiwać w codziennych zadaniach, jakie stawia rzeczywistość. Zwłaszcza, kiedy nie jest się zawodowym pływakiem: - Tak intensywnie do tego pomysłu przygotowywałem się już od miesiąca, a cały trening skupiony był tylko na wyćwiczenie mięśni pod kątem pływania - tłumaczy Adam Owczarzak.

Do wody funkcjonariusz wszedł 9 sierpnia o godzinie 11:41. Przez całą drogę płynął dwoma stylami - żabką i kraulem, ale mimo to ani razu nie zatrzymał się na chwilę odpoczynku. Po drodze mijał m.in. Ostrów Lednicki - miejsce szczególnie ważne w dziejach dotyczących początków państwa polskiego, a później także sięgające do brzegów jeziora Pola Lednickie.

Przez cały czas nad pływakiem czuwał też kolega ze służby, który poruszał się motorówką: - Woda była idealna do pływania, choć w pewnym momencie zerwał się wiatr i zrobiło się też chłodno, dlatego musiałem się pocierać, by utrzymać temperaturę - przyznaje. Całą długość jeziora, wynoszącą 7,3 kilometra, Adam Owczarzak pokonał w czasie 3 godzin i 43 minut. Z powrotem na łódź wszedł dopiero na wysokości Waliszewa, osiągając założony cel. Gratulujemy!

4 komentarzy

 • Link do komentarza wilk piątek, 11 sierpnia 2017 17:34 napisane przez wilk

  Gratulacje za wyczyn i z okazji Święta Policji !! Wierzę,że policjanci,jako rozsądni ludzie , są i będą z DOBRĄ ZMIANĄ !!!!! Inaczej,gdyby nie daj Boże,do władzy powróciły siły antypolskie i antyspołeczne,jakie mieliśmy niedawno,od razu w naszym kraju pojawiły by się relokacje tysięcy imigrantów muzułmańskich,czyli w większości potencjalnych terrorystów !!!!! I nasi policjanci mieli by pełne ręce roboty,a mafijne sądownictwo, nie pomoże w pracy i porządku !!!! Więc tego RAZEM NIE chcemy,panie i panowie z POLICJI,prawda ???

 • Link do komentarza Daniel czwartek, 10 sierpnia 2017 22:10 napisane przez Daniel

  Brawo Panie Adamie! Pokaz siły woli i charakteru!
  Takich funkcjonariuszy nam trzeba!
  Mam nadzieję że będziemy mieli jeszcze okazję współpracować i korzystać z Pana wiedzy i doświadczenia przy wspólnych szkoleniach!
  Pozdrawiam Serdecznie!!

 • Link do komentarza rr czwartek, 10 sierpnia 2017 18:46 napisane przez rr

  Dopiszcie jeszcze, że to jeden z najstarszych policjantów. Ciekawe jak z formą u jego młodszych kolegów.

 • Link do komentarza fetplus czwartek, 10 sierpnia 2017 15:47 napisane przez fetplus

  Brawo Adam ! Jestem dumny, że mamy w Gnieźnie takich policjantów !!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane