Jesteś tutaj:Sport Kijkowe Trzemeszno na zawodach w Kleczewie
poniedziałek, 11 września 2017 10:25

Kijkowe Trzemeszno na zawodach w Kleczewie

  mn
Kijkowe Trzemeszno na zawodach w Kleczewie zdjęcie nadesłane

W sobotę 9 września w Kleczewie odbyła się szósta edycja Memoriału im. Henryka Warwasa, na którym pojawiła się reprezentacja Kijkowego Trzemeszna.

W ramach ww. imprezy odbył się bieg na dystansie 10 kilometrów oraz zawody nordic walking na odcinku 5 km. Start i meta usytuowane zostały na stadionie miejskim a trasy poprowadzono ulicami Kleczewa. Do rywalizacji "kijkarzy" postanowiła dołączyć siedmioosobowa reprezentacja Kijkowego Trzemeszna. Zawodniczki z grodu Kilińskiego wiodły zdecydowany prym. Od początku narzuciły mocne tempo i nie dały szans rywalkom. W rezultacie całe podium w kategorii kobiet należało do trzemesznianek. Na najwyższym stopniu stanęła Agnieszka Kędzierska, która pokonała dystans w 38,26 min. Druga była Kamila Kolberg z czasem 39,30 min. Trzecią lokatę wywalczyła Angelika Płachcińska. Przemierzyła ona trasę w 40,47 min.

Pozostałe zawodniczki Kijkowego Trzemeszna również spisały się doskonale, zajmując wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej oraz w kategorii kobiet:

  • Marzena Stankowska – 41,35 min./K – 5/open – 10
  • Małgorzata Szczudlik – 42,06 min./K – 6/open – 12
  • Iwona Łaniecka von Gierschewski – 44,47 min./K – 8/open – 15
  • Iwona Wiśniewska – 44,49 min./K – 9/open – 16

W zawodach udział wzięły 42 osoby, w tym 29 kobiet. Organizatorem imprezy był Urząd Miasta i Gminy Kleczew, OSiR Kleczew oraz sekcja biegowa KS „Sokół” Kleczew. Rywalizacja objęta została patronatem honorowym przez Burmistrza MiG Kleczew Marka Wesołowskiego.


Henryk Warwas – mieszkaniec Kleczewa, miłośnik biegów i reprezentant regionu konińskiego na licznych imprezach w kraju i za granicą. Wśród tytułów wywalczonych przez Henryka Warwasa wymienić należy brązowy medal w kat. 45-49 lat zdobyty podczas IX Mistrzostw Polski w Półmaratonie Weteranów, udział w biegu maratońskim w Berlinie a także w imprezach w Kopenhadze, Pradze czy Rzymie. Henryk Warwas zmarł niespodziewanie 21 sierpnia 2005 roku. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane