poniedziałek, 11 września 2017 18:19

Tytan Gniezno utrzymał się na trzeciej pozycji

  mn
Tytan Gniezno utrzymał się na trzeciej pozycji zdjęcie nadesłane

W sobotę 9 września w Łodzi na obiektach KS Budowlani przy ulicy Górniczej 5 odbył się II Turniej Mistrzostw Polski Rugby 7, w którym czwarte miejsce zajęła gnieźnieńska drużyna rugbistów.

Tytani zgodnie z klasyfikacją pierwszego turnieju w Poznaniu trafili do bardzo trudniej grupy z Orkanem Sochaczew oraz Lechią Gdańsk. Pierwszy mecz z drużyną z Sochaczewa rozpoczął się już o 10:20 i był on niezwykle wymagający dla rugbistów z Gniezna. Choć na przerwę Tytani schodzili prowadząc 14:7, to tuż po niej szybko stracili trzy przyłożenia i na sekundy przed końcem meczu przegrywali 21:22. Wynik meczu 28:22 ustali kapitan gnieźnieńskiej drużyny Patryk Popek, który po rzucie karnym w doliczonym czasie gry przedarł się na pole punktowe rywali po indywidualnej akcji. Niestety niezbyt dobrze dysponowani tego dnia gnieźnianie ulegli w kolejnym meczu grupowym przeciwko Lechii Gdańsk 5:29 (19:0). W meczach finałowych zawodnicy GKR Tytan, również musieli uznać wyższość rywali i ulegli kolejno w półfinale Juvenii Kraków 0:24 (0:19) oraz w meczu o trzecie miejsce Posnanii Poznań 40:14 (7:24). W meczu finałowym Lechia Gdańsk wygrała z Juvenią Kraków 24:14 (14:7).

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się wychowanek klubu z Gniezna osiemnastoletni Adam Nowaczyk, który zadebiutował w rozgrywkach seniorskich o Mistrzostwo Polski Rugby 7. Najepszym zawodnikiem gnieźnieńskiej drużyny wybrany został Sebastian Graczyk!

Skład GKR Tytan Gniezno:
1. Sebastian Graczyk
2. Patryk Popek
3. Mariusz Chwiałkowski
4. Adam Nowaczyk
5. Augustyn Jabłoński
6. Jan Kujawski
7. Paweł Leśniowski 
8. Jędrzej Niedzielski
9. Karol Podlawski
10. Michał Kropski
11. Mateusz Gładki

Wyniki:
Dywizja I 

Grupa A                                              Grupa B

1.Posnania Poznań                           2.Lechia Gdańsk

4.AZS AWFiS Gdańsk                       3.Tytan Gniezno

5.Juvenia Kraków                              6.Orkan Sochaczew

Dywizja II

Grupa C                                               Grupa D

  7.Rugby Bełchatów                        10.Szarża Grudziądz

  8.Werewolves Wąbrzeźno             11.Budowlani Łódź SA    

  9.Rugby Team Olsztyn                  12.KS Budowlani Łódź

gry grupowe

     AZS AWFiS - Juvenia          0:39 (0:15)

     BŁSA - KSBŁ                      29:12 ( 7:12)

     Tytan - Orkan                      28:22 (14:7)

      Werewolves - Olsztyn        33:0 (12:0)

      Posnania - AZS AWFiS      26:5 (19:0)

      KSBŁ - Szarża                   61:0 (28:0)

      Lechia - Tytan                    29:5 (19:0)

     Bełchatów - Werewolves    26:7 (19:0)

    Juvenia - Posnania              27:7 (10:7)

     BŁSA - Szarża                    64:0 (26:0)

    Orkan - Lechia                    17:21 (12:7)

     Bełchatów - Olsztyn           63:0 (35:0)

Tabela grupy A

 1.Juvenia Kraków               2     6      66:7                                                                                     

 2.Posnania Poznań            2     4      33:32                                                                                   

 3.AZS AWFiS Gdańsk        2     2      5:65

Tabela grupy B                                                                                                                                                          

1.Lechia Gdańsk                 2      6     50:22

 2.Tytan Gniezno                  2      4     33:51

 3.Orkan Sochaczew            2      2     39:49   

Tabela grupy C      

 1.Rugby Bełchatów                2       6      89:7

 2.Werewolves Wabrzeźno     2       4      40:26                              

 3.Rugby Team Olsztyn          2        2      0:96

Tabela grupy D

 1.Budowlani Łódź SA            2       6       93:12                                          

 2.KS Budowlani Łódź            2       4       73:29                                 

 3.Szarża Grudziądz               2       2        0:123

półfinały

   I   Werewolves - BŁSA       0:45 (0:19)

   II  KSBŁ - Bełchatów          31:12 (12:5)

  III  Lechia - Posnania          31:7 (14:7)  

 IV  Juvenia - Tytan               24:0 (19:0)

  V  AZS AWFiS - Orkan        14:12 (14:0)

  VI BŁSA - KABŁ                   33:19 (26:7)

finały

o XI m    Olsztyn - Szarża                  0:24 (0:19)

o  IX m    Werewolves - Bełchatów     0:34 (0:15)

o VII m   KSŁB - Orkan                      19:12 (12:5)

o V m     AZS AWFiS - BŁSA             25:0  vo (drużyna BŁSA została zdekompletowana i nie przystąpiła do gry).

o III m    Posnania - Tytan                  40:14 (24:7)

o I m      Lechia - Juvenia                   24:14 (14:7) 

Klasyfikacja II Turnieju MPS 7

  1.RC Lechia Gdańsk             25 pkt

  2,Juvenia Kraków                  23 pkt

  3.Posnania Poznań               22 pkt

  4.GKR Tytan Gniezno           21 pkt

  5.AZS AWFiS Gdańsk           20 pkt

  6.Budowlani Łódź SA            19 pkt

  7.KS Budowlani Łódź            18 pkt 

  8.RC Orkan Sochaczew        17 pkt

  9.Rugby Bełchatów               16 pkt

10.Werewolves Wąbrzeźno    15 pkt

11,Szarza Grudziądz               14 pkt

12.Rugby Team Olsztyn          13 pkt

Klasyfikacja MPS 7 po II turniejach

  1.RC Lechia Gdańsk             48/2 pkt

  2.Posnania Poznań               47/2 pkt

  3.Juvenia Kraków                  43/2 pkt

  4.GKR Tytan Gniezno           43/2 pkt

  5.AZS AWFiS Gdańsk           41/2 pkt

  6.RC Orkan Sochaczew        36/2 pkt

  7.Rugby Bełchatów                34/2 pkt

  8.Werewolves Wąbrzeźno     32/2 pkt

  9.Szarża Grudziądz               29/2 pkt

10.Rugby Team Olsztyn          29/2 pkt

11.Budowlani Łódź SA            19/1 pkt

12.KS Budowlani Łódź            18/1 pkt

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Ostatnio dodane