poniedziałek, 09 października 2017 07:37

Artur Dymkowski czwartym wzmocnieniem Szczypiorniaka!

  mn
Artur Dymkowski czwartym wzmocnieniem Szczypiorniaka! zdjęcie nadesłane

Najmłodszy, bo zaledwie 20-letni Artur Dymkowski, ale sprowadzony z najdalszego miejsca. Prosto z Zielonej Góry, zawodnik zamyka listę nowych twarzy w Szczypiorniaku na zbliżający się sezon.

Urodzony 13 października 1997 roku Artur Dymkowski to prawoskrzydłowy, który do tej pory związany był wyłącznie z klubami zielonogórskimi. W szkole podstawowej bronił barw UKS Czternastki Zielona Góra. W kolejnych etapach rozwoju sportowego był zawodnikiem UKS Szczypiorniaka Zielona Góra. W tym miejscu wartym podkreślenia jest fakt, że Artur w ostatnim roku swojej gry w wymienionym klubie trenował już z I-ligowym KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, do którego przeniósł się w sezonie 2015/2016. Wówczas już w II-ligowym KU AZS wystąpił w 13 meczach zdobywając łącznie 16 bramek. Ostatni sezon Dymkowski pozostawał bez klubu. Po rocznej karencji nowa „lewa ręka” w Szczypiorniaku ma zamiar na dobre powrócić do piłki ręcznej. Liczymy, że decyzja o przyjściu do Gniezna do realizacji tego celu był najlepszym możliwym wyborem.

Dymkowski został wypożyczony na rok z I-ligowego KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, z którym przepracował kilka dobrych tygodni w tym okresie przygotowawczym.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane