piątek, 13 października 2017 11:00

Rozpoczęła się XVI Edycja Turniejów „Szukamy Młodych Talentów”

  mn
Rozpoczęła się XVI Edycja Turniejów „Szukamy Młodych Talentów” zdjęcie nadesłane

W dniu  11 października na hali sportowej w Niechanowie odbył się pierwszy Turniej XVI edycji „Szukamy Młodych Talentów” w Tenisie Stołowym.  Przy tenisowych stołach stanęło aż 83  zawodników i zawodniczek – uczniów z 10 szkół powiatu gnieźnieńskiego i nie tylko.

Tradycyjnie organizatorami rozgrywek było Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry-Gniezno”, Klub Sportowy „Stella” i Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat nad imprezą przyjął Wójt Gminy Niechanowo – Eugeniusz Zamiar fundator 3 pucharów dla najlepszych szkół podstawowych. W uroczystości otwarcia udział wzięli : Przewodniczący Wielkopolskiego Zrzeszenie LZS w Poznaniu – Tadeusz Tomaszewski, Wójt Gminy Niechanowo – Eugeniusz Zamiar, Jan Janowiak z zarządu KS „Stella” Gniezno, Prezes Stowarzyszenia „Chrobry-Gniezno” – Stanisław Dolaciński, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niechanowie – Elżbieta Rzepecka Roszak, Prezes UKS Niechan – Zbyszek Linkiewicz, Kierownik Biura SMW Justyna Banasik i Tadeusz Nowak – sędzia główny na co dzień trener I ligi tenisa stołowego Stella Niechan. Uczestniczka turnieju Zuzia Lewandowska za zdobycie IX miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego Dzieci w Częstochowie (najlepsza w Wielkopolsce) otrzymała wyróżnienie - upominek wręczony przez Tadeusza Tomaszewskiego  

W poszczególnych grupach finałowe miejsca zajęli: 
kategoria dziewcząt klas I-III;
1. Łucja Prawniczak                  - SP 9 Gniezno
2. Agata Bednarek                     - Budziszewko
3. Anna Citar                             - Budziszewko         
kategoria chłopców klas I-III;
1. Adam Wojciak                     - Kleszczewo
2. Bartosz Smarzyk                   - Niechanowo
3. Mateusz Szustek                   - Niechanowo
kategoria dziewcząt klas IV-V;
1. Lena Kasprzak                    - Kleszczewo
2. Zuzanna Jasiecka               - Niechanowo
3. Maja Krawczyk                  - Budziszewko
kategoria chłopców klas IV-V;
1. Patryk Król                        - Sławno
2. Max Danielewicz              - Kleszczewo
3. Mateusz Molski                - Słupca
kategoria dziewcząt klas VI-VII;
1. Zuzanna Lewandowska    - Niechanowo
2. Karolina Majchrzak         - Budziszewko
3. Roksana Wojtalak            - Niechanowo

Cieszy  bardzo duża frekwencja uczestników, a szczególnie uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 8 z Gniezna. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali tradycyjnie okolicznościowe medale. W klasyfikacji zespołowej szkół o Puchar Wójta Gminy Niechanowo– Eugeniusza Zamiar  wygrała Szkoła Podstawowa z Budziszewka – 61 pkt., przed szkołą z Kleszczewa 43 pkt. przed Niechanowem  39 pkt., SP - 8 Gniezno 28 pkt, Sławnem 14 pkt. , Słupcą 13 pkt., Sz.P Nr 9 Gniezno, ,Łagiewnikami Kościelnymi, Pyzdrami.
Kolejny turniej „Szukamy Młodych Talentów” zaplanowano na 16 listopada w Kiszkowie.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane