czwartek, 09 listopada 2017 19:23

Groźna Kotwica na drodze Mieszka

  MKS Mieszko Gniezno
Groźna Kotwica na drodze Mieszka zdjęcie nadesłane

Tegoroczne rozgrywki w grupie północnej IV ligi wkraczają w decydującą fazę. W sobotę w meczu inaugurującym rundę rewanżową piłkarze Mieszka Gniezno zmierzą się na własnym stadionie, w bardzo ciekawie zapowiadającym się spotkaniu z Kotwicą Kórnik.

Sobotni mecz będzie przedostatnią okazją dla gnieźnieńskich kibiców, aby obejrzeć w akcji swoich ulubieńców na stadionie przy ulicy Strumykowej. Tym razem mieszkowcy podejmować będą drużynę, która przed sezonem uznawana była za jednego z kandydatów do  awansu do III ligi, a obecnie zajmuje piąte miejsce w tabeli.  Goście to bez wątpienia wymagający rywal dla liderującego Mieszka. 

Zespół z Kórnika przed obecnym sezonem przeszedł gruntowną przebudowę i posiada w swoich szeregach kilku doświadczonych zawodników, którzy jeszcze w ubiegłych rozgrywkach występowali w trzecioligowej Polonii Środa Wlkp. Jednak dopiero w końcówce tej rundy kórniczanie "załapali" odpowiedni rytm i wspięli się na wysokie miejsce w tabeli, co zwiastuje trudną przeprawę dla podopiecznych Mariusza Bekasa.

Nasz zespół przystąpi do sobotniego meczu jako mistrz półmetka rozgrywek i drużyna, która pierwszy raz od wielu sezonów wygrał wszystkie mecze w pierwszej fazie sezonu. W naszym zespole zabraknie tym razem Michała Steinke, który pauzował będzie z powodu czwartej żółtej kartki. Oczywiście zabraknie także kontuzjowanego od jakiegoś czasu Adama Koniecznego, Filipa Kruczyńskiego i chorego Mikołaja Miczyńskiego. Tego ostatniego najprawdopodobniej zastąpi szesnastoletni wychowanek Mieszka Jakub Woźniak. 

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu obu drużyn (na zdjęciu), w sierpniu na boisku w Kórniku Mieszko wysoko wygrał 3:0, a po jednym golu zdobywali wówczas Damian Pawlak, Tomasz Kaźmierczak i Krzysztof Wolkiewicz. 

Pierwszy gwizdek w sobotnim spotkaniu rozlegnie się o godzinie 13.30. Bilety wstępu: 8 zł normalny, 5 zł ulgowy. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane