sobota, 11 listopada 2017 07:59

Podtrzymać dobrą passę

  MKS PR Urbis Gniezno
Podtrzymać dobrą passę zdjęcie nadesłane

W najbliższą niedzielę do Pierwszej Stolicy Polski zawita kolejny wymagający przeciwnik. Tym razem rywalem MKS PR URBIS Gniezno będzie MTS Kwidzyn.

Ostatnie dni są niezwykle pracowite dla gnieźnieńskich szczypiornistek. Po spotkaniu w Płocku oraz pucharowym starciu z KS AP Poznań gnieźnianki czeka kolejny pojedynek, którego stawką będą ligowe punkty. Do Gniezna zawita MTS Kwidzyn – zespół, który znajduje się dwie lokaty wyżej w ligowej tabeli, ale na swoim koncie ma identyczną liczbę punktów, jak MKS PR URBIS.

Nie ulega wątpliwości, że kwidzynianki zrobią wszystko, aby powrócić z Grodu Lecha z pełną pulą. Ostatnie mecze gnieźnianek pozwalają jednak z optymizmem patrzeć na to spotkanie. Po pierwsze, powróciły zwycięstwa. Porażki w Płocku oraz u siebie z ChKS PŁ Łódź nie były dobrym prognostykiem przed kolejnym starciami, lecz w tej chwili, przy najmniej na razie, możemy sądzić, że był to tylko chwilowy kryzys.

Po drugie, poprawiona skuteczność. Nie ma wątpliwości, że w pierwszych meczach tegorocznego sezonu to właśnie ten element był największym mankamentem podopiecznych R. Popka i R. Solarka. Niewykorzystane rzuty karne i stuprocentowe sytuacje potrafiły bardzo boleśnie zemścić się na gnieźnieńskiej ekipie. Tu jednak również widać przesłanki do poprawy. Aż 10 bramek więcej rzuconych w meczu z KS AP Poznań oraz niemal wszystkie wykorzystane rzuty karne pozwalają wierzyć, że niedzielna batalia zakończy się sukcesem miejscowych.

Początek meczu o godz. 16:00. Widzimy się tradycyjnie w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego 4 w Gnieźnie. Do zobaczenia! 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane