sobota, 11 listopada 2017 13:32

III Bieg Niepodległości za nami!

 
III Bieg Niepodległości za nami! fot. Rafał Wichniewicz

W deszczu, wietrze i zimnie - mimo tak niesprzyjających warunków pogodowych, w sobotnie przedpołudnie na placu przed katedrą zgromadziło się niespełna 600 zawodników, którzy zechcieli wziąć udział w trzeciej edycji Biegu Niepodległości.

W zawodach, które odbywały się na dystansie 11 kilometrów, w tym roku zdecydowało się wystartować 580 zawodników, w tym 145 kobiet. Wszyscy w ten sposób chcieli uczcić narodowe święto, nie tylko ubierając się w biegowe, biało-czerwone koszulki, ale także zabierając ze sobą flagi państwowe i inne patriotyczne emblematy. Po komendzie do rozpoczęcia startu, którą dał tradycyjnie obecny na uroczystościach przy katedrze marszałek Józef Piłsudski, biegacze wystartowali ulicami centrum miasta, wykonując dwie pętle. Pogoda na trasie nie była zbyt korzystna - od rana co prawda świeciło słońce, które akurat na czas biegu zaszło za chmurami. Z nimi to  przyszedł deszcz wraz z towarzyszącym mu dojmującym, zimnym wiatrem.

Jako pierwszy na mecie zameldował się Paweł Gorzelańczyk z czasem 37:47. Tuż za nim drugi był Tomasz Jędraszek z wynikiem 38:01, a trzeci po minucie pojawił się Łukasz Kobyłecki z rezultatem 39:03. 

Wśród kobiet najszybszą okazała się być Marzena Siwińska z Witkowo Biega z czasem 48:16, druga była Izabela Bąkowska z GTT Diament Gniezno z rezultatem 48:43, a trzecia na mecie pojawiła się Joanna Sulej-Chojnacka z wynikiem 49:27.

Wszystkim zwycięzcom, także w poszczególnych kategoriach, nagrody wręczyli prezydent Tomasz Budasz, przedstawiciele sponsorów głównych - Altom Gniezno oraz GSW Milenium oraz marszałek Józef Piłsudski, w którego od pierwszego biegu wciela się aktor gnieźnieńskiego teatru Bogdan Ferenc. 

Wyniki III Biegu Niepodległości można znaleźć pod adresem http://wyniki.datasport.pl/results2370/

1 komentarz

  • Link do komentarza Jam_Jest niedziela, 12 listopada 2017 11:28 napisane przez Jam_Jest

    Jak co roku obchodzimy Dzień Niepodległości i co roku ten sam scenariusz, (Bieg Niepodległości) Fakt, dopiero trzeci. Zastanawiające jest to, że oprócz biegania po ulicach miasta i częściowym zamykaniu ulic na tę okoliczność, to nic innego w tym dniu specjalnie się nie organizuje, a jeżeli już nawet, to są to imprezy zadowalające nieliczną rzeszę zainteresowanych. Czy dzień, jaki przychodzi nam Polakom, obchodzić z wielką dumą i radością, musi przypominać narodową stypę okraszoną polityczną głupotą i nienawiścią, jaką przejawiają pseudopatrioci? Ten dzień, powinien łączyć nas Polaków — a tymczasem dzieli i to z jaką nienawiścią, którą można było zauważyć w zachowaniu jednego "polityka" z obozu władzy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski