Jesteś tutaj:Sport Zmagania szachistów na turnieju „Tu Powstała Polska”
piątek, 29 grudnia 2017 17:16

Zmagania szachistów na turnieju „Tu Powstała Polska”

 
Zmagania szachistów na turnieju „Tu Powstała Polska” fot. Rafał Wichniewicz

Ponad setka szachistów już trzeci dzień zmaga się w królewskiej grze w ramach drugiej edycji ogólnopolskiego turnieju. Ostatnim dniem zawodów będzie sobota.

W murach Instytutu Kultury Europejskiej od środy 27 grudnia trwają spotkania przy stołach ponad setki szachistów nie tylko z Gniezna i okolic, ale także całego kraju. Wszystko w ramach II Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego „Tu Powstała Polska”, który jest jednocześnie otwartymi mistrzostwami Powiatu Gnieźnieńskiego w tej dyscyplinie. 

Całe zawody podzielone zostały na osiem rund, do których zgłosili się szachiści (w tym także z LKS Chrobry Gniezno) w różnych klasyfikacjach wiekowych i punktowych. Nagrody finansowe dla zwycięzców są atrakcyjne, dlatego też po rozpoczęciu każdej z rozgrywek w sali zalega zupełna cisza. Ostatnim dniem zawodów będzie sobota 30 grudnia, kiedy to przy stołach zmierzą się ze sobą najmłodsi gracze. Zwycięzców poznamy tego samego dnia we wczesnych godzinach popołudniowych.

2 komentarzy

  • Link do komentarza czytelniczka piątek, 29 grudnia 2017 21:50 napisane przez czytelniczka

    Brawo szachiści! Gniezno staje się potegą szachową!

  • Link do komentarza pierożek piątek, 29 grudnia 2017 21:39 napisane przez pierożek

    jak ta młodzież rośnie! gratuluję!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane