Jesteś tutaj:Sport Piotr Kamiński wygrywa turniej szachowy „Tu Powstała Polska”
sobota, 30 grudnia 2017 16:33

Piotr Kamiński wygrywa turniej szachowy „Tu Powstała Polska”

 
Piotr Kamiński wygrywa turniej szachowy „Tu Powstała Polska” fot. Rafał Wichniewicz

W ostatnich dniach 2017 roku w Instytucie Kultury Europejskiej odbywał się II Ogólnopolski Turniej Szachowy „Tu Powstała Polska”. Pierwsze trzy miejsca przypadły zawodnikom LKS Chrobry Gniezno.

Zawody odbywały się w trzech grupach A, B i C i każda z nich była uszeregowana wg. posiadanego rankingu ELO, po siedem rund na dwie pierwsze grupy i sześć na ostatnią. W sumie do zawodów przystąpiło ponad stu zawodników z całego kraju, przy czym tradycyjnie najsilniejsza była reprezentacja gnieźnieńskiego LKS-u. 

Po czterech dniach zmagań, które trwały od poświątecznej środy aż do soboty, zwycięzcą najwyżej punktowanej klasyfikacji open A został Piotr Kamiński, drugi był Łukasz Bardeli, a trzeci Krzysztof Raczyński - wszyscy z Ludowego Klubu Sportowego Chrobry Gniezno. Wśród kobiet najlepszymi okazały się być Anna Roszkiewicz (10), Oktawia Wilk (11) oraz Joanna Dixa (31). W grupie open B pierwsze miejsce zajął Rafał Lorenz, drugie Zofia Roszkiewicz, a trzecie Jan Skrzypiński. Najlepsi w swoich grupach otrzymali nagrody finansowe oraz okolicznościowe wyróżnienia. 

Nagrody przyznawano także młodszym uczestnikom pozostałych rozgrywek. Osobno wyróżniono także najlepszych zawodników ze szkółki szachowej, działającej w Miejskim Ośrodku Kultury.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza mjj sobota, 30 grudnia 2017 18:45 napisane przez mjj

    Gratulacje dla najlepszego dzisiejszego szachisty Gniezna!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane