poniedziałek, 08 stycznia 2018 15:30

Zwycięstwa i awans tenisistów Stelli Niechan Gniezno

 

Świetnie zagrali w niedzielę w  Poznaniu podczas Turnieju Grand Prix Juniorów młodzi tenisiści stołowi Stelli Niechan Gniezno. Wśród osiemdziesięciu startujących zawodników wygrał Dawid Balcerzak pokonując w finale kolegę klubowego Dariusza Sałamaszka 3:1.  

Wcześniej w ćwierćfinale  Dawid pokonał Macieja Buśko z Mini Max Lubasz 3:0 w półfinale Filipa Ludwiczaka ze Śmigla 3:1. Natomiast Darek w półfinale zwyciężył  Wojciecha Hałasa z Wyrzyska 3:1. Tym samym Dawid i Darek awansowali do finałów ogólnopolskich , które rozgrywane będą w Łomży w dniach 23-25 lutego.  Wśród dziewcząt  Zuzanna Lewandowska zajęła jedenaste miejsce. 

W sobotę w pierwszych meczach rundy rewanżowej drugiej ligi zespół Stelli Niechan grał w Śmiglu i Drzeczkowie. Pierwszy mecz nasi zawodnicy ulegli 2:8 z doświadczonymi zawodnikami ze Śmigla. Mecz ten rozpoczął się bardzo pechowo.  W pierwszych grach Dawid Balcerzak  miał kilka piłek setowych z Wojciechem Chwastyniakiem, a Filip Kujawa prowadził 10:7 w drugim secie przy prowadzenie w setach 1:0 z Wojciechem Waligórskim. Po tak pechowym początku z naszej młodej drużyny zeszło „ciśnienie”. Punkty zdobyli: Jakub Różak i Dariusz Sałamaszek.  Zupełnie odwrotnie rozpoczął i potoczył się drugi mecz w Drzeczkowie. 

Tutaj „wychodziło” z kolei wszystko. Nasz zespół, najmłodszy w lidze pokonał zdecydowanie 9:1.  Kolejny mecz nasz zespól zagra już w najbliższą sobotę w Gnieźnie z MKTS Opalenica.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane