niedziela, 14 stycznia 2018 14:14

Tłumy gnieźnian na mroźnym WOŚPowaniu

 
Tłumy gnieźnian na mroźnym WOŚPowaniu fot. Rafał Wichniewicz

Kilkuset mieszkańców przybyło w niedzielne południe nad Jezioro Winiary, by uczestniczyć lub tylko kibicować miłośnikom zimowej kąpieli. Wszyscy z wody pomachali czerwonymi serduszkami.

W ramach obchodów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Królewskie Morsy Gniezno nie mogły zrobić nic innego, jak zaprosić wszystkich do wspólnej zabawy w zimnej wodzie. Zanim jednak to się stało, odbyły się licytacje wielu najróżniejszych przedmiotów, podarowanych na tę okazję przez firmy, instytucje z Gniezna i nie tylko. 

Mimo dojmującego zimna i wiejącego momentami wiatru, na popularnych "Łazienkach" pojawiło się w to południe kilkuset mieszkańców, którzy nie tylko "przebijali" się cenami za wystawiane na licytację przedmioty, ale także zdecydowali się wykąpać w jeziorze. Komu jednak było za zimno - mógł liczyć na ciepło rozpalonego ogniska. Niektórzy mogli się też sprawdzić ze swoimi siłami w dźwiganiu różnych ciężarów.

Minęła godzina 13:30, kiedy do wody (po krótkiej rozgrzewce) pobiegło około 300 ochotników, dla których temperatura otoczenia wynosząca -3 stopnie oraz samego akwenu na poziomie 2,7 stopnia, nie była niczym strasznym. Przyglądały się temu tłumy kibiców, którzy mimo nawoływań morsów, woleli raczej pozostać na brzegu w ciepłych kurtkach. Trzeba przy tym dodać jednak, że w tle znajdowali się mniej widoczni uczestnicy wydarzenia - ratownicy, którzy czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników kąpieli. Wszyscy bawiący się w wodzie zabrali ze sobą serduszka WOŚP, którymi zaczerwienili zimne kolory jeziora. 

1 komentarz

  • Link do komentarza wilk wtorek, 16 stycznia 2018 14:49 napisane przez wilk

    Chyba zawsze będę Królewskie Morsy Waszym sympatykiem!!!! Czasem się zastanawiam,gdy patrzę na zdjęcia, czemu ludzie tak się szpecą wielkimi tatuażami,a szczególnie jedno ładne dziewczę,morsetka.........

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane