czwartek, 08 lutego 2018 12:58

Grupa Aforti nowym sponsorem strategicznym Startu Gniezno

 
Klaudiusz Sytek i Tomasz Wojciechowski Klaudiusz Sytek i Tomasz Wojciechowski kadr z relacji GTM Start

W czwartkowe południe działacze GTM Start przedstawili kolejną firmę, która w bieżącym roku będzie wspierać czerwono-czarnych.

- Do grona naszych partnerów biznesowych mamy zaszczyt zaprosić grupę Aforti Holding S.A. Jest to firma działająca w branży finansowej i jest to sponsor strategiczny piłkarskiej, ekstraligowej drużyny KKS Lecha Poznań. Po ubiegłorocznych sukcesach, jakim niewątpliwie był awans naszej drużyny do wyższej klasy rozgrywek, także sukces naszych młodzieżowców, a więc półfinał w drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Doskonale zdajemy sobie sprawę iż uzyskanie tych wyników nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie samorządów, partnerów biznesowych i sponsorów. Każdy sport potrzebuje zastrzyku finansów, aby móc się rozwijać i mógł w ogóle istnieć. Ta ciężka praca sprawiła iż nasz klub zyskał zaufanie, wsparcie i wiarygodność, a ukoronowaniem tych sukcesów jest podpisanie dzisiejszej umowy z firmą Aforti - przekazał Tomasz Wojciechowski, prezes GTM Start. Grupa Aforti zostanie nie tylko sponsorem strategicznym GTM Start, ale także tytularnym dla drużyny młodzieżowej: - Do nadchodzącego sezonu podchodzimy z optymizmem i życzę nam owocnej, kreatywnej i miłej współpracy. 

Aforti jest grupą finansową, której celem jest wyznaczanie standardów kompleksowej obsługi klienta w zakresie finansów osobistych oraz przedsiębiorstw. Firma rozpoczęła działalność w 2009 roku i obecnie grupę tworzy już 150 pracowników w 17 oddziałach na terenie całego kraju, a od niedawna działa także za granicą.

Klaudiusz Sytek, prezes zarządu Aforti, jest rodowitym gnieźnianinem, a jego ojciec w latach 70. był prezesem Startu: - Zajmuję się sponsoringiem sportowym już od prawie 2,5 roku i my w tym widzimy cele biznesowe, gdyż nasza grupa zajmuje się usługami finansowymi skierowanymi do małych i średnich przedsiębiorstw, także bankowością korporacyjną (...). Decyzje swoje podejmujemy biznesowo i chcemy wejść w sponsoring Startu Gniezno z kilku powodów - wszyscy pamiętają, jak Start wywalczył mistrzostwo ligi i z jakim wysiłkiem to przyszło. Mamy też duża grupę młodzieży, która w naszej firmie odbywa staże i praktyki, dlatego zostaliśmy też sponsorem drużyny młodzieżowej. Mocno wierzymy iż inwestowanie w sport i młodzież jest z korzyścią biznesową i nie tylko (...) Start to drużyna, która ma bardzo duże szanse, jeśli chodzi o rozsądny management, dobre władze miasta, które chcą współpracować z drużynami sportowymi. Dlatego pojawiliśmy się i mamy kilka pomysłów, jak zaktywizować naszą współpracę z klubem. Jeżeli udałoby się i drużyna młodzików zdobędzie mistrzostwo Polski, co wcale nie jest niemożliwe, to kwota przeznaczona na sponsoring zostanie przez nas podwojona w całości dla młodzików - mówił Klaudiusz Sytek.

- Mam nadzieję iż odzyskamy blask żużla, ale też poważnie biznesowo poukładanego. Wiemy, jakie są cele każdej ze stron i chcemy to budować na trwałych i solidnych zasadach, nie rzucając się z motyką na słońce - przekazał prezydent Tomasz Budasz zapewniając iż Miasto Gniezno na pewno nie zmniejszy dotacji na klub.

- Jako grupa Aforti nie chcemy podążać w kierunku tych najbardziej popularnych dyscyplin. Nas interesują emocje, co jest ważne w dyscyplinach sportowych i dlatego wybraliśmy żużel. Nie tylko jest istotna wartość marketingowa, ale ważne jest też to, co można nazwać czymś ekstremalnym. Jako grupa Aforti będziemy się niestandardowo poruszać po mapie sportowej, ponieważ planujemy również inne dyscypliny, nawet w innych krajach - mówił Paweł Opoka z Aforti. Tomasz Wojciechowski przy okazji podziękował osobom odpowiedzialnym za dopięcie rozmów w sprawie sponsoringu

 

5 komentarzy

 • Link do komentarza szperacz piątek, 09 lutego 2018 09:55 napisane przez szperacz

  Radzę poczytać w necie o Aforti.

 • Link do komentarza Mar czwartek, 08 lutego 2018 18:54 napisane przez Mar

  Wszystkie miasta dofinansowują kluby więc dobrze że Gniezno też tak robi

 • Link do komentarza do Hans czwartek, 08 lutego 2018 18:38 napisane przez do Hans

  barwy są sponsora jeśli już tak drążysz temat :)

 • Link do komentarza Hans czwartek, 08 lutego 2018 15:17 napisane przez Hans

  Sponsor super, ale żeby juniorzy startowali w barwach Unii Leszno to lekko przegięli panowie :D

 • Link do komentarza Gnieźnianin czwartek, 08 lutego 2018 14:45 napisane przez Gnieźnianin

  Obecność prezydenta podczas tej szopki tylko potwierdza, że gruba kasa popłynie z UM dla zawodowców sportowców. Masakra!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane