wtorek, 27 lutego 2018 12:50

Zmarł Zdzisław Antkowiak, były trener Mieszka Gniezno

 
Zmarł Zdzisław Antkowiak, były trener Mieszka Gniezno archiwum redakcji

MKS Mieszko Gniezno poinformował, że w poniedziałek 26 lutego zmarł wybitny gnieźnieński trener Zdzisław Antkowiak. Miał 70 lat.

Zdzisław Antkowiak był bez wątpienia najwybitniejszym i najbardziej utytułowanym trenerem piłkarskim w Gnieźnie. Z klubem z ulicy Strumykowej związany był przez wiele lat jego świetności, ale także w latach dużej "posuchy". Wielokrotnie prowadził pierwszą drużynę seniorów. Pierwszy raz objął ją w 1977 roku, a ostatni w roku 2000 kiedy to wprowadził nasz klub do IV ligi. W sezonie 1987/88 odniósł wraz ze swoimi podopiecznymi jeden z największych sukcesów wprowadzając biało-niebieskich do III ligi. 

W latach 1992-1993 Zdzisław Antkowiak piastował także funkcję prezesa naszego klubu. Ponadto przez kilka sezonów wiodącym zawodnikiem pierwszej drużyny naszego klubu był jego syn - Miłosz.

W rundzie jesiennej, po wielu latach nieobecności przy Strumykowej, Pan Zdzisław zaczął pojawiać się na meczach naszej drużyny. Cieszył się z dobrej gry i osiąganych wyników, niestety nie będzie mu już dane wspierać piłkarzy Mieszka.

źródło: MKS Mieszko Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza Sytek Robert wtorek, 27 lutego 2018 17:31 napisane przez Sytek Robert

    Dzięki Panie Trenerze - Syta.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane