czwartek, 01 marca 2018 17:28

Obietnica dla zwycięskiego teamu dotrzymana

  GTM Start
Obietnica dla zwycięskiego teamu dotrzymana zdjęcie nadesłane

Tuż po zakończeniu pojedynku finałowego na torach II ligi w sezonie 2017 padła deklaracja o dodatkowej nagrodzie dla żużlowców gnieźnieńskiego Startu za wywalczony awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Przypomnijmy, że stało się to po wygranej w dwumeczu nad zespołem Speed Car Motoru Lublin. Obietnica wspólnego wyjazdu została zrealizowana – zawodnicy z pamiętnego spotkania przebywają obecnie na Lanzarote, jednej z wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich.

W pełni zasłużona nagroda za awans to bardzo dobra forma integracji całej grupy. Zawodnicy, którzy za kilkanaście dni wyjadą na tor, czas na Wyspach Kanaryjskich spędzają bardzo aktywnie i realizują indywidualne programy treningowe. Znajdują też czas na wspólne zajęcia m.in.jazdę na rowerach, bieganie, pływanie i zajęcia na siłowni. W poniedziałek żużlowcy wybrali się na wycieczkę rowerową na szczyt wulkanu (w sumie pokonali tego dnia 92 km i 1700 m przewyższenia w terenie). Na czwartek zaplanowano udział zawodników w wyścigach na torze cartingowym.

Wyjazd spotkał się z pełnym zrozumieniem nowych nabytków czerwono-czarnych. Zawodnicy, którzy dołączyli do zespołu w zimowej przerwie zgodnie rozumieją, że wyjazd to nagroda za sezon 2017, a ich nieobecność nie wpłynie negatywnie na atmosferę w zespole, Przedsezonowy wyjazd potrwa do soboty i należy dodać, że była to forma nagrody od prywatnego sponsora i nie obciąża ona budżetu klubu.

Następnie żużlowcy powrócą do swoich warsztatów, gdzie kończą się przygotowania sprzętowe. Część z kadry Car Gwarant Startu Gniezno mogłaby wyjechać na tor już w tej chwili, pozostali uzupełniają drobne detale. Pozostaje tylko oczekiwać na poprawę warunków pogodowych, które umożliwią odbycie pierwszych treningów oraz zaplanowanych przez sztab szkoleniowy drużyny spotkań kontrolnych.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane