niedziela, 04 marca 2018 13:42

Bieg Tropem Wilczym - główny bieg

 
Bieg Tropem Wilczym - główny bieg fot. Rafał Wichniewicz

W niedzielne południe nad Jeziorem Winiary odbyła się kolejna gnieźnieńska edycja Biegu Tropem Wilczym.

Mimo panującego mrozu i niejako przy dopingu kąpiących się w akwenie morsów, na starcie umiejscowionym na plaży stawiło się około 200 uczestników. Do pokonania było kilka dystansów, poprowadzonych wokół "Łazienek" - 1963 m, 5 km oraz 10 km.

W kategorii open na 1963 metry pierwszy był Hubert Pokrop z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu z czasem 9:33, drugi był Jakub Socha z Trzemeszna z wynikiem 9:46, a trzeci Arkadiusz Zobel.

W kategorii open na 5 km najlepszy okazał się być Jacek Sodkowski z SPWL Poznań z czasem 19:11. Drugi był Dariusz Morzyński z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu z czasem 19:34, a trzeci Paweł Walaszczyk, również z powidzkiej bazy z rezultatem 19:43. Wśród kobiet najlepszą się okazała być Małgorzata Szczudlik z Kijkowego Trzemeszna (24:28), druga była Daria Kowalska (24:53), a trzecia Monika Siwka (27:24).

W kategorii open na 10 km pierwsze miejsce zajął Szymon Wesołowski z Gniezna z wynikiem 38:14, drugie Adrian Kowalski z Gniezna z rezultatem 38:35, a trzecie Przemysław Mikołajczyk, również z Grodu Lecha z wynikiem 39:15. Wśród kobiet najlepszą okazała się być Joanna Stawowa z Żydowa (46:48), drugą Joanna Paczkowska z Gniezna (48:06), a trzecią Aleksandra Szturomska (54:44)

Poza tym była także osobna kategoria dla osób, które zdecydowały się biec w mundurach. 

Zobacz także: Bieg Tropem Wilczym - najmłodsi uczestnicy

Zobacz także: Bieg Tropem Wilczym - marsz nordic walking

2 komentarzy

  • Link do komentarza dragosani wtorek, 06 marca 2018 17:44 napisane przez dragosani

    @wilk: odpowiem ci na tak oczywiste i dziecinnie proste pytanie: biegał. W przeciwieństwie do ciebie, ty po katolicku oświecony i patriotycznie natchniony wielbicielu zrzędzenia i wyduszania dziury w kanapie swoim własnym tłustym tyłkiem.

  • Link do komentarza wilk wtorek, 06 marca 2018 15:06 napisane przez wilk

    A co robił tam nasz umiłowany wielbiciel KOMUNY prezydent ????? Liczy na POKLASK przed wyborami wśród elektoratu patriotycznego ????? Na uroczystości 1 MARCA nie potrafił przyjść,KOMUSZE ULICE NIE chce zmieniać,wspierany przez sojuszników z SLD czyli PZPR,gwarantuje im zachowanie stołków !!!!! Nie widzę większego hipokryty i zwykłego konformistycznego typka niż nasz wielbiciel biegania w naszym mieście !!!! Czas w końcu przejrzeć na oczy mieszkańcy !!!!
    CZEŚĆ i CHWAŁA BOHATEROM,żołnierzom niezłomnym !!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane