wtorek, 13 marca 2018 08:35

Puchar Poznańskiego Koziołka jedzie do Gniezna

mnopr
Puchar Poznańskiego Koziołka jedzie do Gniezna zdjęcie nadesłane

W miniony weekend juniorzy Mieszka Gniezno rocznik 2005, a jednocześnie podopieczni trenera W. Gąsiorowskiego i F. Hubnera, uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Piłkarskim U12 Klubu Sportowego Koziołek Poznań.

Rozgrywki odbywały się na obiekcie ze sztuczną nawierzchnią na dwóch boiskach jednocześnie. Każdy z meczy rozgrywany był po 12 minut, w którym drużynę reprezentowało siedmiu zawodników i bramkarz. Czternaście zespołów zostało podzielonych na dwie grupy, w których rywalizacja odbywała się w systemie „ każdy z każdym”. Młodzi zawodnicy z Gniezna wylosowali grupę A.

KS Koziołek Zółty Poznań

Po kapitalnym rozpoczęciu turnieju zwycięstwem 3:0 nad niemieckim zespołem SV Viktoria Mitte, gnieźnianie w dalszej części rozgrywek grupowych kontynuowali zwycięska passę. Wygrywając w sumie 5 meczy i 1 remisując, oraz legitymując się bilansem bramek 17 strzelonych tylko 2 stracone wywalczyli pierwsze miejsce w  swojej grupie i awansowali bezpośrednio do finału Turnieju. Tam czekał już na nich zwycięzca Grupy B ekipa  Football Academy Leszno.

Jak przystało na wielki finał emocji i dramaturgii w tym meczu nie brakowało. Po bardzo zaciętych i wyrównanych 5 minutach gry, sędzia podyktował jedenastkę dla przeciwnika, który objął prowadzenie.

Gnieźnianie ani myśleli się poddać, wręcz przeciwnie; utracona bramka jeszcze bardziej ich „podkręciła” i zaczęli atakować z jeszcze większym animuszem. Trafiona poprzeczka bramki rywala zdawała się sugerować, iż upragnione doprowadzenie do remisu jest tylko kwestią czasu. I tak też się stało, bowiem na 3 minuty przed końcem meczu napastnik Mieszka ograł dwóch obrońców rywala i bramkarz wyciągnął piłkę z siatki. Uzyskany remis dał ogromne nadzieje na jeszcze jedną bramkę, ale czas nieubłaganie mijał i o wszystkim zadecydowały karne. Młodzi mieszkowcy strzelili dwie bramki i po kapitalnych interwencjach bramkarza, który bronił dwóch strzałów przeciwnika, trzeciej kolejki już nie ma. Gnieźnianie tym samym wygrali cały turniej!