wtorek, 13 marca 2018 12:30

Międzynarodowy Turniej Rugby Gniezno 7s

  mn
Międzynarodowy Turniej Rugby Gniezno 7s archiwum redakcji

GKR Tytan Gniezno zaprasza na Międzynarodowy Turniej Rugby 7, który odbędzie się w sobotę, 17 marca na stadionie przy ul. Strumykowej w Gnieźnie.

Swój udział w turnieju potwierdziło 9 drużyn – Reprezentacja Polski, Reprezentacja Litwy, Posnania Poznań (Mistrz Polski Rugby 7) oraz 2 drużyny z Łotwy – Miesnieki Ryga i Livonia Ryga. W Gnieźnie zagrają również Kaskada Szczecin, Lokomotywa Wolsztyn, Posnania II Poznań oraz gospodarze – GKR Tytan.

- Turniej ma charakter towarzyski, zależy nam, żeby wrócić na boisko i sprawdzić swoją formę po zimie. Dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować turniej pod nazwą „Pobudka po zimie”. Pogoda w Polsce nie jest oczywista, trudno zdefiniować zimę, ale warunki pogodowe są coraz lepsze, a my dzięki najnowocześniejszej infrastrukturze oraz boisku ze sztuczną nawierzchnią mamy możliwość gry przez cały rok. W tym roku ponownie stawiamy sobie za cel bić się o medal Mistrzostw Polski i dlatego konieczna jest gra z silniejszymi drużynami. Zaprosiliśmy reprezentację Litwy, która w tym sezonie będzie walczyć o powrót do Rugby Europe Grand Prix Series. Swój przyjazd potwierdziła także reprezentacja Polski, która z miesiąca na miesiąc przygotowuje się coraz intensywniej do majowego turnieju Moscow 7s, którym rozpocznie rywalizację we wspomnianym GPS. Nie mogło zabraknąć naszych rywali zza miedzy – Mistrza Polski Rugby 7 – Posnanii Poznań, która zdecydowała się na wystawienie dwóch składów. Cieszymy się na przyjazd Kaskady Szczecin, z którą nie raz walczyliśmy w turniejach MP i Pucharu Polski. Przyjeżdżają także Łotysze – 2 niezależne drużyny – Miesnieki i Livonia. Tej drugiej mamy coś do udowodnienia po listopadowym turnieju Pucharu Polski, który odbył się w Gnieźnie. Porażka z nimi pozbawiła nas możliwości walki o złoto. Ale zrewanżujemy się! - zapewnia Łukasz Dziel, reprezentujący biuro GKR Tytan.

Stawkę Gniezno 7s uzupełni Lokomotywa Wolsztyn oraz gospodarze. Już dziś serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę na górny stadion przy ul. Strumykowej - start zawodów o 9:00.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Wybory_2018_Makohonski

Ostatnio dodane