Jesteś tutaj:Sport Stypendia sportowe dla najlepszych
piątek, 16 marca 2018 12:10

Stypendia sportowe dla najlepszych

 
Stypendia sportowe dla najlepszych fot. Rafał Wichniewicz

W Starostwie Powiatowym odbyła się skromna uroczystość wręczenia stypendiów dla uczniów gnieźnieńskich klubów sportowych, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe.

W tym roku łączna kwota przeznaczona na te gratyfikacje wyniosła 27,6 tysiąca złotych i rozdysponowana została pomiędzy 23 zawodników, praktykujących najróżniejsze dyscypliny sportowe. Prawo do ubiegania się o stypendia mają osoby reprezentujące kluby, działające na terenie powiatu gnieźnieńskiego, a przy tym biorące udział we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży. Warunkiem jest, by w minionym roku brały udziałw igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata lub Europy, a także zajęły jedne z pierwszych miejsc w zawodach międzywojewódzkich czy mistrzostwach juniorów lub młodzieżowych, a także będąc członkiem kadry narodowej.

- Jesteśmy z was bardzo dumni i każdemu z was z osobna gratulujemy. Gratulujemy także rodzicom i trenerom. Należy się cieszyć, że otrzymacie te stypendia i mamy nadzieję iż przyczynią się one do lepszej pracy i może do tego, że poczuje cie jeszcze bardziej tę siłę, by wspólnie z trenerami i klubami rozwinąć swoje zdolności sportowe - przekazała Monika Twardowska z Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego. Do tych słów gratulacji dołączyła także radna Natasza Szalaty, która również życzyła wszystkim osiągania jeszcze lepszych wyników sportowych.

W tym roku stypendia otrzymali:
Agata Alwin - UKS Tuzinek Gniezno
Michał Banaszak - MKK Gniezno
Szymon Bereźnicki - KS Husarz Gniezno
Maja Bielińska - MKS PR Gniezno
Weronika Cieślicka - Międzyszkolny Klub Sportowy Gniezno
Natasza Jabłońska - UKS Tuzinek Gniezno
Wojciech Jaśkowiak - UKH Start 1954 Gniezno
Paulina Kabacińska - UKS Tuzinek Gniezno
Piotr Leśniczak - MKK Gniezno
Filip Lewandowski - UKH Start 1954 Gniezno
Oskar Łuszczyński - KS Stella Gniezno
Bartosz Majorczyk - GTT Diament
Olga Masłowska - GTT Diament
Maksymilian Meler - KS Stella Gniezno
Maksymilian Nowak - KS Stella Gniezno
Joanna Piórek - AKT Samuraj
Klaudia Piórek - AKT Samuraj
Aleksandra Politowicz - AKT Samuraj
Martyna Rachela - MKS PR Gniezno
Piotr Stawski - UKH Start 1954 Gniezno
Monika Walkowska - MKS PR Gniezno
Dariusz Wietrzyński - MKS Gniezno
Jan Wojdak - LKS Chrobry Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane