piątek, 16 marca 2018 17:01

Mieszko na inaugurację zagra z wiceliderem

  mn
Mieszko na inaugurację zagra z wiceliderem zdjęcie nadesłane

Piłkarze gnieźnieńskiego wracają do ligowej rywalizacji. W sobotnie popołudnie podopiecznych Mariusza Bekasa czeka bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie w Swarzędzu z Unią.

Po długich zimowych przygotowaniach biało-niebiescy wkraczają w decydującą fazę. Przed mieszkowcami pierwszy pojedynek w rundzie wiosennej, którą bez wątpienia można nazwać jedną z najważniejszych rund w najnowszej historii klubu ze Strumykowej. Nie od dzisiaj wiadomo, że podopieczni Mariusza Bekasa mają jasno sprecyzowany cel, jakim jest awans do III ligi i temu celowi podporządkowane są wszelkie działania. 

Jako pierwszą wiosenną przeszkodę nasza drużyna będzie miała mecz na szczycie w czwartoligowej tabeli, w którym rywalem gnieźnian będzie wicelider tabeli Unia Swarzędz. Wprawdzie Mieszka i Unię dzieli w tabeli różnica szesnastu punktów, ale bez wątpienia oba zespoły stać na stworzenie dobrego widowiska. Nie jest też tajemnicą, że ewentualna wygrana mieszkowców chyba definitywnie wyjaśni sytuację w tabeli i rozstrzygnie losy rywalizacji o miejsce w barażach o awans do III ligi.

Dobrą informacją dla kibiców z Gniezna jest fakt, że biało-niebiescy przystąpią do hitowego pojedynku w najsilniejszym składzie. Wszyscy podopieczni Mariusza Bekasa są zdrowi, a żaden nie musi pauzować za żółte kartki. 

Sobotni mecz będzie okazją do odniesienia przez Mieszka 32. z rzędu wygranej. Jak dotąd lider IV ligi ma na swoim koncie kolejnych 31. wygranych odniesionych w rozgrywkach ligowych i w Pucharze Polski. 

Pierwszy tegoroczny mecz o ligowe punkty zaplanowany został na godzinę 14.00 i rozegrany zostanie na boisku ze sztuczna nawierzchnią. W pierwszym meczu obu zespołów, w sierpniu w Gnieźnie (na zdjęciu), Mieszko pokonał swarzędzan 3:0 po golach Tomasza Bzdęgi, Adriana Bartkowiaka i Marcina Trojanowskiego. 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane