sobota, 17 marca 2018 18:49

Kiedy inauguracja ligi?

  mn
Kiedy inauguracja ligi? archiwum redakcji
Pierwsza kolejka rozgrywek w Nice 1 Lidze Żużlowej wyznaczona został na weekend 7-8 kwietnia. Na inaugurację czerwono-czarni podejmą na własnym obiekcie zespół Lokomotiv Daugavpils. Kiedy odbędzie się pojedynek w Pierwszej Stolicy Polski? Na chwilę obecną wszystko wskazuje, że będzie to sobota 7 kwietnia, a zmagania żużlowców zagoszczą na ekranie telewizji Eleven Sports. Data ta powoduje konflikt interesów z innym dużym wydarzeniem sportowym i jest tematem wielu rozmów m.in. w gnieźnieńskim Magistracie.

Na sobotę 7 kwietnia zaplanowany został Bieg Europejski. Jego trasa przebiegać będzie ulicami w centrum miasta, a rozpoczęcie przewidziane zostało na godzinę 17.00. O fakcie dużej imprezy sportowej poinformowani byli działacze GTM Start Gniezno i w związku z tym przedstawiciele klubu już w dniu 22 stycznia wystosowali pismo na ręce Przewodniczącego Głównej Komisji Sportu Żużlowego Piotra Szymańskiego z prośbą, aby inauguracja rozgrywek ligowych nastąpiła 8 kwietnia (niedziela), a argumentowano to właśnie faktem organizacji biegu, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem – planuje się udział ponad 3500 biegaczy, a na trasie w aktywny doping zaangażowanych jest wielu mieszkańców Gniezno oraz powiatu gnieźnieńskiego. Kierując się dobrą wolą i chęcią współpracy z organizatorami Biegu Europejskiego zależy nam na pogodzeniu obu wydarzeń.

 
Oficjalnego planu transmisji pierwszych kolejek jeszcze nie poznaliśmy, ale wizytujący stadion przy ulicy Wrzesińskiej 25 przedstawiciele firmy realizującej dla telewizji Eleven Sports poinformowali, że pojawią się tutaj już na inaugurację, gdyż to właśnie pojedynek beniaminka Nice 1 LŻ Car Gwarant Start z Lokomotivem Daugavpils wybrany został do pokazania w przekazie na żywo na antenie tej stacji w sobotę – planowany początek transmisji to godzina 16.00. Ta informacja zaskoczyła działaczy GTM Start Gniezno, gdyż mieliśmy cały czas nadzieję na uwzględnienie naszej prośby z drugiej połowy stycznia.
 
Dwie duże imprezy sportowe to duże wyzwanie logistyczne między innymi dla policji. Bieg wymaga zamknięcia głównych ulic w centrum miasta, spotkanie żużlowe z kolei wyklucza przez pewien czas ruch przy ulicy Wrzesińskiej. Gdy dodamy do tego, że w sobotę wieczorem w Poznaniu swój mecz ligowy grać będzie także Lech, to sytuacja robi się problematyczna.
 
Z naszych informacji wynika, że decydujący głos w tej sprawie należy do Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jeśli władze żużla ustosunkują się pozytywnie do pisma z Gniezna to telewizja Eleven Sports jest w stanie pokazać nasz mecz na swojej antenie.. w niedzielę, również o godzinie 16.
 
Liczymy, że zainteresowane strony osiągną porozumienie. Wierzymy, że przesłana korespondencja oraz podjęte z władzami speedwaya rozmowy przyniosą pozytywne rozstrzygnięcie tej sprawy, a kibice sportu w Grodzie Lecha będą mogli bez przeszkód śledzić przebieg obu ciekawie zapowiadających się imprez.

1 komentarz

  • Link do komentarza ???????????????? niedziela, 18 marca 2018 11:28 napisane przez ????????????????

    czy taką sytuację można to nazywać organizacyjnym bajzlem ? pozostaje jeszcze zadać pytanie - od czego w Urzędzie Miejskim jest Zespół ds. Sportu i Wydział Promocji i Kultury ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane