wtorek, 20 marca 2018 07:34

Rugbyści pożegnali zimę w międzynarodowym towarzystwie

 
Rugbyści pożegnali zimę w międzynarodowym towarzystwie fot. Rafał Wichniewicz

W minioną sobotę, mimo wyjątkowo mroźnej aury, na stadionie przy ul. Strumykowej odbył się Międzynarodowy Turniej Rugby 7 by Power Duck. 

Rozgrywki miały charakter towarzyski, a wszyscy zawodnicy, którzy zjawili się do grodu lecha musieli zmagać się z iście arktycznymi warunkami z odczuwalną temperaturą do -10 stopni poniżej zera. W turnieju wzięło udział osiem drużyn, z czego trzy ekipy z zagranicy, które wyraźnie zdominowały gnieźnieńskie zawody. 

Reprezentacja Litwy pokonała w finale drużynę Miesnieki 24:0, a w meczu o trzecie miejsce Mistrz Polski Posnania Rugby Club zwyciężyła Regbija klubs Livonia 26:12. Gospodarze GKR Tytan Gniezno zajęli ostatecznie szóste miejsce, wygrywając tylko jeden mecz przeciwko KS Posnania 2.

Sponsor główny zawodów firma Power Duck Energy Drink nagrodziła najlepszego kopacza, a nagroda powędrowała do łącznika ataku reprezentacji Litwy. Najlepszego gnieźnianina nagrodziła firma Cosinus Bezpłatne Szkoły Dla Dorosłych, a został nim reprezentant Polski oraz kapitan GKR Tytan Gniezno Patryk Popek.

Trener Robert Bosiacki podsumował: - Bardzo się cieszę, że mogliśmy przed rozpoczęciem rundy wiosennej rozegrać tak silnie obsadzony turniej. W zmaganiach wzięła udział liczna grupa młodych zawodników, a doświadczenie zdobyte w grze z silniejszymi zespołami musi zaprocentować na przyszłość. Teraz skupiamy się na stracie Pucharu Polski, który rusza już w najbliższą sobotę w Warszawie.

Skład GKR Tytan Gniezno: Patryk Popek, Mariusz Chwiałkowski, Mateusz Gładki, Patryk Dominiczak, Maciej Włódarski, Adam Nowaczyk, Przemysław Pawlak, Paweł Leśniowski, Adrian Chodorski, Aleksander Przybylski, Michał Kropski.

źródło: GKR Tytan Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane