czwartek, 29 marca 2018 14:39

Kolejne mistrzostwo Wielkopolski - tym razem dla SP nr 12!

 
Kolejne mistrzostwo Wielkopolski - tym razem dla SP nr 12! zdjęcie nadesłane

Na kolejny tytuł mistrzyń wielkopolski nie musieliśmy długo czekać. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12 zwyciężyła w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Szkół Podstawowych.

Zawodniczki na co dzień reprezentujące UKS Tuzinek Gniezno znalazły się w gronie 8 najlepszych ekip z Wielkopolski, dzięki wygranym w kilku wcześniejszych etapach. Najpierw były to Mistrzostwa Gniezna, następnie Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego i wreszcie Mistrzostwa Rejonu Poznań Teren Wschód.

Finałowy turniej miał miejsce w Wągrowcu w dniach 27-28 marca. Tutaj drużyna SP 12 również okazała się bezkonkurencyjna i zwyciężyła we wszystkich meczach, pieczętując tym samym zdobycie tytułu mistrzyń Wielkopolski. Dzięki tej wygranej młode szczypiornistki wystąpią w zawodach ogólnopolskich, gdzie spotkają z 15 ekipami, które wygrały rywalizację w swoich województwach. Finałowe zmagania potrwają od 31.05 do 3.06 w Głuchołazach, w województwie opolskim.

To już trzeci triumf naszych zawodniczek na szczeblu wojewódzkim. Wcześniej najlepsze w Wielkopolsce okazały się juniorki młodsze oraz młodziczki MKS PR Gniezno.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12 wystąpiła w następującym składzie: Zuzanna Bober, Estera Kubiak, Agata Szymańska, Kinga Piotrowska, Weronika Wabińska, Julia Nowak, Maria Tanaś, Paulina Musiał, Julia Skoczeń, Maja Schlabs, Wiktoria Kraczek, Oliwia Celmer, Aleksandra Śmigowska i Marta Łachowska. Trenerzy: Robert Popek i Przemysław Śmigowski.

2 komentarzy

  • Link do komentarza humanista czwartek, 29 marca 2018 17:08 napisane przez humanista

    ". Co będzie dalej z nielegalnymi i bezprawnymi oddziałami sportowymi w gnieźnieńskich szkołach podstawowych pokaże nieodległa przyszłość."
    Będą zdobywać kolejne medale, nie zwracając uwagi na Pana.

  • Link do komentarza Piotr Fischer czwartek, 29 marca 2018 15:28 napisane przez Piotr Fischer

    SUPER - gratulacje dla dziewczynek i Panów Roberta Popka i Przemysława Śmigowskiego. Co będzie dalej z nielegalnymi i bezprawnymi oddziałami sportowymi w gnieźnieńskich szkołach podstawowych pokaże nieodległa przyszłość. Budasz, Powałowski, Pokladecki i Imbierowicz idą w zaparte, że wszystko jest w porządku, ale nie potrafią wskazać ani jednego zarządzenia Prezydenta Miasta Gniezna, ani jednej uchwały Rady Miasta Gniezna w powyższych sprawach. Asiorom z UM polecam lekturę przepisów wydanych przez Prezydenta Miasta Wejherowa i Burmistrza Międzychodu oraz wielu innych samorządów, gdzie prawo jest przestrzegane. Istnieje również możliwość podjęcia uchwały - wiedzą to w Koszycach, Kramsku, Dąbrowie Tarnowskiej. Do Jaśkowiaka w Poznaniu Osiołki z Gniezna też mogą iść po naukę. W Korei Północnej ( przepraszam w mieście Gnieźnie ) TOM ASZA BUD ASZA PRAWA NIE ZNAJĄ !!!!!!!!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane