piątek, 13 kwietnia 2018 18:00

„Czas na Tczew”

  mn
Kasia Nowak Kasia Nowak zdjęcie nadesłane / fot. Mateusz Fąfara

Do końca ligowych zmagań pozostały zaledwie cztery kolejki. Przed gnieźniankami przedostani w tym sezonie pojedynek przed własną publicznością. Do Pierwszej Stolicy Polski zawita sąsiad z ligowej tabeli - SPR Sambor Tczew.

Zawodniczki MKS PR URBIS Gniezno przeplatają ostatnio dobre spotkania nieco słabszymi. Po świetnym meczu z liderem rozgrywek, SMS ZPRP II Płock przyszedł gorszy pojedynek z MTS-em Kwidzyn. Jeżeli ta reguła się utrzyma możemy być spokojni o wynik kolejnego ligowego mecz, który zostanie rozegrany w najbliższą sobotę, 14 kwietnia.  

Następnym przeciwnikiem podopiecznych R. Popka i R. Solarka będzie SPR Sambor Tczew. Drużyna z Tczewa jest bezpośrednim przeciwnikiem gnieźnianek w walce o czołowe pozycje w I lidze. Obecnie, po rozegraniu piętnastu kolejek tczewianki znajdują się tuż za MKS-em, mając zaledwie punkt straty. Poprzedni mecz tych dwóch ekip nie jest miło wspominany przez piłkarki ręczne z Grodu Lecha. SPR zwyciężył wówczas zdecydowanie 38:26. Sobotnia konfrontacja będzie zatem świetną okazją do rewanżu przed własną publicznością, choć Sambor liczy z pewnością na zdobycie pełnej puli i awans na czwarte miejsce.

Kto może okazać się najgroźniejszy pod bramką gnieźnianek? Z pewnością duet Patrycji - Orzłowskiej i Ciura, które nie tylko są najskuteczniejszymi zawodniczkami w swoim zespole, ale również znajdują się w czołowej dziesiątce najskuteczniejszych strzelczyń całej ligi. Nie mniej groźna wydaje się Magdalena Poniewierska, która z 67 bramkami na koncie puka do bram TOP 10 zaplecza PGNiG Superligi. Gnieźnieńscy fani liczą zapewne, że miejscowe szczypiornistki nie pozostaną dłużne w celnych trafieniach. Siłą MKS-u powinien być jak zwykle wyrównany, silny skład, w którym poszczególne zawodniczki uzupełniają się na boisku.

Czy zatem monolit okaże się lepszy od indywidualności? O tym przekonamy się już w sobotę. Początek meczu zaplanowano na godz. 15:00. Wszystkich spragnionych sportowych wrażeń zapraszamy do hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego 4 w Gnieźnie. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane