Jesteś tutaj:Sport Nocna Zadyszka po raz kolejny
niedziela, 20 maja 2018 10:14

Nocna Zadyszka po raz kolejny

 
Nocna Zadyszka po raz kolejny fot. Rafał Wichniewicz

W sobotni wieczór odbyło się kolejne spotkanie sportowe, połączone z projekcją filmu. Jednocześnie na starcie zawodów pojawiła się ponad setka biegaczy.

Po ostatnim wydarzeniu, w trakcie którego w MOK-u gnieźnianie mogli obejrzeć film "Biegacze aż do bólu", tym razem przyszła pora na kolejne - już połączone z biegiem charytatywnym. Najpierw, w auli Instytutu Kultury Europejskiej odbył się pokaz filmu "Najlepszy", stanowiącym biografię Jerzego Górskiego, złotego medalisty w Ironmanie. Bohater spotkania także miał się pojawić na spotkaniu z widzami, jednak z powodu pilnego wyjazdu zmuszony był odwołać swoją obecność.

To jednak nie zniechęciło gnieźnian, którzy po filmie stawili się nad brzegiem Jeziora Jelonek, by wspólnie przebiec na dwóch dystansach - 5250 (trzy okrążenia) oraz 10500 (sześć okrążeń). Choć było jeszcze stosunkowo jasno, wielu z nich zabrało ze sobą lampki, latarki i elementy odblaskowe, a wszystko to w szlachetnym celu i bez większych nagród poza pamiątkowymi medalami. Dochód z udziału w Nocnej Zadyszce przeznaczony zostanie na leczenie dwóch młodych gnieźnianek - Oli Koszeli i Jagody Łuczak, które chorują na mukowiscydozę. Obecność tak licznej grupy biegaczy świadczy o tym iż na ich pomoc w takim przypadku zawsze można liczyć.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane