Jesteś tutaj:Sport XII Festyn „Sport receptą na zdrowie” dla Seniorów
piątek, 25 maja 2018 07:46

XII Festyn „Sport receptą na zdrowie” dla Seniorów

  mn
XII Festyn „Sport receptą na zdrowie” dla Seniorów zdjęcie nadesłane

Hala sportowa i boisko ze sztuczną nawierzchnią Szkoły Podstawowej Nr 2 Gnieźnie po raz kolejny gościło bardzo liczną grupę seniorów z terenu Gniezna i powiatu.

23 maja 2018 r. Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało  XII Regionalny Festyn Sportowo – Rekreacyjny dla Seniorów „Sport receptą na zdrowie”. W imprezie udział wzięło 340 uczestników z Gniezna, Kiszkowa, Kłecka, Trzemeszna, Witkowa, Czerniejewa, Zdziechowy i Modliszewka. W tej integracyjnej formie spotkania udział wzięli przedstawiciele organizacji społecznych i środowisk lokalnych z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Gniezna, Kłecka, Witkowa, Trzemeszna, Zdziechowy i Modliszewka, Stowarzyszenia „Promyk” z Gniezna i Trzemeszna, Stowarzyszenia „Słoneczny Promyk” z Kiszkowa, Polskiego Związku Niewidomych z Gniezna, Stowarzyszenia Dzieci Wojny w Gnieźnie, Wielkopolskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu w Gnieźnie, Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Amazonek, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków z Gniezna i Trzemeszna, Klubu Seniora „Radość” działającego przy gnieźnieńskim MOK,  Klubu Seniora „Winiary”, Polskiego Związku Niewidomych z Gniezna i Miejskiej Rady Seniorów z Czerniejewa. Uczestnicy zmagali się w indywidualnych konkurencjach sportowo – rekreacyjnych takich jak: quiz wiedzy o sporcie i organizacjach samorządowych,  rzut ringo, rzut woreczkami do kosza, rzut piłką do kosza, rzut lotką, strzał piłką do mini bramki i wyrzucanie kośćmi. 

W poszczególnych konkurencjach finałowe miejsca zajęli:
rzut piłką do kosza

I – Danuta Tubacka – PZERiI Trzemeszno 
II – Barbara Chojnacka – Klub Seniora „Radość”
III – Henryk Kot – Klub Seniora „Radość”
wyrzucanie kośćmi kobiet
 I – Zofia Polasiak – „Promyk” Trzemeszno
II – Mieczysława Smolińska – Klub Seniora „Radość”
III – Wiesława Pieczyńska – Klub Seniora „Radość”
wyrzucanie kośćmi mężczyzn
 I – Zygmunt Turtoń – Klub Seniora „Radość”
II – Mieczysław Najkowski – PZERiI Gniezno
III – Tadeusz Sosnowski – PZERiI Trzemeszno
strzał piłką do mini bramki
I – Ireneusz Jung – PZERiI Kłecko
II – Benon Kędzierski – WZINR Gniezno
III – Bożena Krzyżaniak – Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Amazonek
 rzut lotką do tarczy elektronicznej
I – Teresa Czajkowska – Klub Seniora „Radość”
II – Eugeniusz Gadziński – PZERiI Gniezno
III – Elżbieta Nowak – WZINR Gniezno
rzut ringo
 I – Zygmunt Gorczycki – „Słoneczny Promyk” Kiszkowo
II – Gertruda Polak – PZERiI Witkowo
III – Maria Jarczyńska – PZERiI Trzemeszno
rzut woreczkami do kosza
I – Barbara Noskiewicz – PZERiI Gniezno
II – Kazimierz Nowicki – WZINR Gniezno
III – Danuta Tubacka – PZERiI Trzemeszno

quiz wiedzy o sporcie
 I – Michał Patalas – Polski Związek Niewidomych
II – Zdzisław Kotliński – „Słoneczny Promyk” Kiszkowo
III – Teresa Radka – PZERiI Gniezno
quiz wiedzy o organizacjach pozarządowych
 I – Renata Domagalska – „Słoneczny Promyk” Kiszkowo
 II – Anna Zeidler – „Słoneczny Promyk” Kiszkowo
III – Krystyna Maciejewska – Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Amazonek

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji indywidualnych otrzymali pamiątkowe medale i upominki ufundowane przez Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystynę Łybacką. 
W klasyfikacji drużynowej wyłoniono 6 najlepszych drużyn w której finałowe miejsca zajęli:
 I  –   Klub Seniora „Radość” przy MOK Gniezno 
II  –  Stowarzyszenie Rehabilitacyjno – Kulturalne „Słoneczny Promyk” Kiszkowo
III – Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Gnieźnie
IV –  Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Trzemesznie
V –   Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu w Gnieźnie   
VI –  Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Amazonek
Zwycięskie drużyny otrzymały okolicznościowe puchary, a wszystkie drużyny dyplomy uczestnictwa.

Współorganizatorami imprezy był Urząd Miejski, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Gnieźnie i Wielkopolskie zrzeszenie LZS w Poznaniu.

Impreza zrealizowana została w ramach projektu dofinansowanego z Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie. Wśród zaproszonych gości i organizatorów obecni byli: Prezydent Gniezna Tomasz Budasz, Asystent Biura Posłanki do Parlamentu Europejskiego Krystyny Łybackiej – Tadeusz Tomaszewski (przewodniczący WZ LZS w Poznaniu), Dyrektor SP Nr 2 Katarzyna Różańska oraz Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Stanisław Dolaciński wraz z przedstawicielami władz SMW Anną Stanowską, Agnieszką Frąckowiak, Justyną Banasik i Krzysztofem Wojciechowskim.

Podczas otwarcia wyłoniono także najstarszego seniora imprezy Henryka Grzywacza z drużyny Klubu Seniora „Radość” i najstarszą seniorkę Rozalię Wolarz z drużyny „Słonecznego Promyka” Kiszkowo. Otrzymali oni upominki przekazane przez Europoseł Krystynę Łybacką oraz albumy z Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Europosłanka Krystyna Łybacka ufundowała także puchar dla zwycięskiej drużyny imprezy. 

W przeprowadzeniu konkurencji jak co roku pomagali wolontariusze z Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie pod opieką Danuty Węgrzyn. Impreza zabezpieczona była także od strony medycznej. Na zakończenie wszyscy wspólnie skosztowali posiłek w formie obiadu. 

1 komentarz

  • Link do komentarza ciągle w SLD  to samo,   kupowanie głósów piątek, 25 maja 2018 09:14 napisane przez ciągle w SLD to samo, kupowanie głósów

    PANI EURO POSEŁ ŁYBACKIEJ z SLD na spartakiadzie nie było, ale o swoje głosy w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego ZADBAŁA . - Kilkadziesiąt głosów znowu sobie "kupiła". I to za kilka złotych za nagrody dla najstarszych uczestników spartakiady. Młodzi kandydaci do jakich kolwiek rad : osiedlowych, miejskich czy powiatowych ...... nie uczcie się tego. Na swoje głosy pracuje się, swoją pracą. Głosów nie należy zdobywać za " kiełbasę wyborczą "

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane