Jesteś tutaj:Sport Wyruszyli w drogę z „odjazdowymi bibliotekarzami”
sobota, 26 maja 2018 10:53

Wyruszyli w drogę z „odjazdowymi bibliotekarzami”

 
Wyruszyli w drogę z „odjazdowymi bibliotekarzami” fot. Rafał Wichniewicz

W sobotni ranek z Rynku wystartował rajd rowerowy, organizowany przez gnieźnieńskich bibliotekarzy. Przed uczestnikami trasa o długości około 65 kilometrów.

Staje się już pewną tradycją, że raz w roku pracownicy gnieźnieńskich bibliotek dosłownie „wyjeżdżają” z inicjatywą wspólnej wyprawy rowerowej. Za każdym też razem uczestnicy jadą nie tylko z ideą promowania czytelnictwa, ale przede wszystkim dla celów krajoznawczych, by poznawać uroki powiatu gnieźnieńskiego. Jest to też okazja do integracji, zwłaszcza iż w wyjeździe uczestniczą też dzieci z rodzicami.

W sobotę 26 maja w drogę wyruszyło kilkudziesięciu uczestników. Do tej pory „Odjazdowy Bibliotekarz” odwiedził m.in. Skorzęcin oraz Trzemeszno, a w tym roku celem wyjazdu cyklistów jest Powidz. Na drogę zostali oni zaopatrzeni w „niezbędniki”, w których znalazł się poczęstunek oraz różne gadżety. 

 

7 komentarzy

 • Link do komentarza rowerzystka wtorek, 29 maja 2018 08:45 napisane przez rowerzystka

  Zacznę od tego, że rajd był super, atmosfera, zaangażowanie organizatorów rewelacja. Nie było tajemnicą dokąd jedziemy, więc każdy mógł ocenić czy to stan techniczny roweru, czy swoje możliwości. Ilość osób na pewno wymagająca organizacyjnie, ale trochę więcej subordynacji wszystkich nas i uwagi na drugiego uczestnika rajdu, a będzie jeszcze lepiej. Gratuluję!

 • Link do komentarza humanista poniedziałek, 28 maja 2018 14:30 napisane przez humanista

  Dlatego nie jeżdżę w grupie. Organizator, powinien brać odpowiedzialność, i za mniej sprawnych !!!
  Opłacona grochówka winna być i czekać na maruderów!
  Szanujmy starszych, bo może i my dożyjemy ich wieku :)

 • Link do komentarza rajdowiec poniedziałek, 28 maja 2018 08:05 napisane przez rajdowiec

  Do tego objeżdżam wszystkie szlaki rowerowe okolic Gniezna kilkakrotnie w roku.Ktoś zarzuca mi brak rozeznania w swoich możliwościach.Mierzę siły na zamiary.Ale uczestnik rajdu może mieć słabszą godzinę i to organizator powinien brać pod uwagę.

 • Link do komentarza rajdowiec poniedziałek, 28 maja 2018 07:43 napisane przez rajdowiec

  Ja pojadę nawet i 100 km. jednorazowo, bo tyle jeździłem na rowerze i to mi zajęło góra 6 godz.Na mecz Mieszka w Tarnowie Podgórnym dojechałem rowerem.Byłem rowerem w Szemudzie,260 km,na turnieju karcianym.Zawsze sam.Niekiedy robię trasę Gniezno,Powidz, Przybrodzin, Skorzęcin, Gniezno.W Poznaniu też byłem rowerem.Że do Powidza rajd wiedziałem tylko nie wiedziałem jakimi drogami. Dojechałem.Jazda powrotna do Gniezna,29 km.,zajęła mi 2,5 godz.Według mnie uwagi do organizatora zasadne,uważam że włożył dużo starań w organizację rajdu,chwała mu za to,ale powinien ustalić odpowiednią kolejność rowerzystów w grupach tak,aby wszyscy razem dojechali.A jak bardzo spieszno do jedzenia to maruderom zostawiać znaki aby dojechali i też mogli co nieco przekąsić.Ja do uczestników rajdu się nie czepiam,zauważcie.

 • Link do komentarza Rowerzystka niedziela, 27 maja 2018 12:47 napisane przez Rowerzystka

  Jak co roku genialna atmosfera, super organizacja i fantastyczna zabawa!!!! Dziekujemy organizatorom za dobrą zabawę i zaangażowanie oraz trud włożony w organizację przedsięwzięcia. Co do uwag rajdowca to z całym szacunkiem, wiedzieliśmy dokąd prowadzi trasa, że rajd jest dla osób zaawansowanych i nie będzie to spacerek tylko 65 km jazdy. Może kolejnym razem trzeba przemyśleć uczestnictwo i mierzyć siły na zamiary a nie krytykować organizatorów. Pozdrawiam i do zobaczenia na rowerowych ścieżkach

 • Link do komentarza Rajdowiec optymista niedziela, 27 maja 2018 12:27 napisane przez Rajdowiec optymista

  Odnośnie komentarza, jeśli trasa rajdu jest przewidziany na ponad 60 km. to nie jest to przejażdżka tylko poważny rajd osoby dorosłe zapisujące się na rajd muszą umieć oszacować swoje możliwości, kondycję itp. W rajdzie wzięło udział około 60 osób a organizatorzy otrzymali brawa za 5 już rajd, za pracę włożoną w przygotowanie rajdu, trasy, atrakcji oraz za radzenie sobie po drodze z utrudnieniami .....

 • Link do komentarza rajdowiec niedziela, 27 maja 2018 08:03 napisane przez rajdowiec

  Szanowni organizatorzy!!!Co roku ta sama historia.Wyprzedzanie,wyścigi, brak kontaktu między grupami i zainteresowania komandora wszystkimi uczestnikami rajdu.W końcu zauważcie,że nie wszyscy maja równie dobre rowery,inaczej jeżdżą ci co mają 17 lat, a inaczej ci co mają powyżej 70. Inaczej jeżdżą ci 60 kg wagi,inaczej ci co 100.Przecież to wszystko można doskonale zgrać odpowiednią organizacją i nakazem poleceń organizatora.
  Mam nadzieje,że w 2019 będzie jak trzeba.Pozdrawiam.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane