poniedziałek, 28 maja 2018 10:00

Dwa medale Jakuba Adamskiego na olimpiadzie młodzieży

  mn
Dwa medale Jakuba Adamskiego na olimpiadzie młodzieży zdjęcie nadesłane

Na terenie województwa wielkopolskiego trwa XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych. Uczeń Technikum Budowlanego, Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 3 w Gnieźnie Jakub Adamski zdobył dwa srebrne medale w zapasach w stylu wolnym i klasycznym.

O ile srebro zdobyte w stylu wolnym przez wychowanka gnieźnieńskiego Husarza (a obecnie zawodnika Sobieskiego Poznań, na co dzień trenującego w stylu klasycznym) jest bardzo dobrym wynikiem, o tyle drugie miejsce w stylu klasycznym pozostawia duży niedosyt, a walka finałowa była najsłabszą walką jaką stoczył Jakub Adamski w obu turniejach.

Jednak każdy sportowiec i kibic powinien pamiętać słowa barona Pierre'a de Coubertin, twórcy nowożytnych igrzysk olimpijskich, który jako arystokrata i pedagog uważał sport nie tylko za środek hartowania ciała, ale przede wszystkim za uniwersalną metodę wychowania współczesnego człowieka w duchu pokoju. Mówił on: „liczy się udział, a nie zwycięstwo.”

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane