poniedziałek, 28 maja 2018 16:37

Agata Zachwieja z brązowym medalem Pucharu Polski w triathlonie

 
Agata Zachwieja z brązowym medalem Pucharu Polski w triathlonie zdjęcie nadesłane

Tegoroczny sezon triathlonowy zawodnicy Diamentu Maciejka Gniezno rozpoczęli od startu w Olsztynie, gdzie w sobotę 26 maja odbywał się Puchar Europy Elity w sprincie, a dzień później Puchar Polski na dystansie super sprint oraz sprint. 

Nic więc dziwnego, że w ten weekend najlepsi polscy triathloniści ścigali się właśnie w stolicy Warmii. Bardzo liczyli na start Olgi Masłowskiej w Pucharze Europy Elity kobiet. Choć do końca znajdowała się na liście startowej, niestety względy zdrowotne nie pozwoliły jej na udział w wyścigu.

Niedziela to już Puchar Polski i start naszych pozostałych zawodników. Na dystansie super sprint (400/10/2.5) najwyżej sklasyfikowany został Jonasz Gleba - 6, Bartosz Majorczyk był 8, natomiast debiutujący w tym roku Franek Leśny i Adam Bieliński odpowiednio 11 i 14. Należy zaznaczyć, że ostatnia trójka zawodników jest pierwszym rocznikiem młodzika, tym bardziej cieszy ich dobra postawa i kolejne doświadczenia. Na dystansie sprinterskim, czyli 750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze oraz 5 km biegu bardzo dobrze zaprezentował się Wojtek Stefański, który w swojej kategorii uplasował się na 7 miejscu. Jedak najwięcej emocji dostarczyła Agata Zachwieja, która w kategorii juniorek młodszych z najlepszym czasem biegu wśród wszystkich kobiet zdobyła brązowy medal Pucharu Polski w sprincie.

Nadchodzący czas będzie bardzo intensywny dla zawodników GTT Maciejka Diament Gniezno. Już niedługo kolejne starty w zawodach Pucharu Polski,  w międzyczasie obóz klubowy w Zbąszyniu oraz dwa zgrupowania kadry wielkopolski w Stroniu Śląskim i Wągrowcu. Start główny to oczywiście Mistrzostwa Polski młodzików oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, które odbędą się 10-12 sierpnia w Katowicach.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane