sobota, 09 czerwca 2018 14:03

Bieg patrona PWSZ w ramach święta uczelni

 
Bieg patrona PWSZ w ramach święta uczelni fot. Rafał Wichniewicz

Około setka zawodników wystartowała w jubileuszowym Biegu im. Hipolita Cegielskiego, który odbywał się w ramach obchodzonego święta uczelni w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. 

Wydarzenie po raz kolejny było okazją do połączenia przyjemnego z pożytecznym, bowiem nie zabrakło niczego zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dla tych drugich, które spragnione są wiedzy, przygotowano różne pokazy chemiczne czy elektroniczne, gdzie miały okazję spróbować stworzyć coś samemu, dotknąć i poznać właściwości fizyczne niektórych cieczy, ale też posterować robotami czy zobaczyć, jak można pozyskać zasilanie zegarka z ziemniaka. 

Rzecz jasna nie zabrakło także i innych form rozrywki dla jeszcze młodszych dzieci - od balonów, poprzez różne gry i zabawy, na rysowaniu kończąc. W międzyczasie na boisku znajdującym się na terenie byłej jednostki, rozegrano mecz piłki nożnej pomiędzy szkołami ponadgimnazjalnymi. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego, drugie drużyna Szkoły Technicznej, a trzecie ekipa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Czwarte miejsce przypadło grupie z III LO. Najlepszym bramkarzem został Adrian Lisek, a najlepszym piłkarzem Maks Sikorski.

Głównym punktem sobotniego wydarzenia była jednak dziesiąta edycja Biegu im. Hipolita Cegielskiego, który odbywał się na terenie byłej jednostki wojskowej. Na dystansie 1 kilometra jako pierwszy przybiegł Rafał Hernacki, drugi był Mateusz Nowak, a trzeci Gracjan Sroczyński - wszyscy z ZSP nr 2. Wśród kobiet pierwsza była Aleksandra Ciechan, druga Iga Lachiewicz, a trzecia Honorata Rakowska. 

W biegu na 5 kilometrów w kategorii open pierwsze miejsce zajął Bartosz Aleksandrowicz z Wrześni z czasem 17:24, drugi był Marek Skąpski z Przeźmierowa z rezultatem 17:48, a trzeci Patryk Włodarczyk z Witkowa z wynikiem 17:50. Wśród kobiet jako pierwsza na metę przybiegła Joanna Stawowa z Żydowa z czasem 20:55, druga była Monika Fromm z Mieleszyna z rezultatem 23:06, a trzecia Joanna Skąpska z Poznania z wynikiem 24:10.

Wszyscy zwycięzcy w swoich kategoriach otrzymali pamiątkowe puchary, a każdy z uczestników biegu mógł liczyć na pamiątkowy medal, który na mecie wręczał wszystkim prof. dr hab. Józef Garbarczyk. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane