sobota, 09 czerwca 2018 18:30

Mieszko wygrywa w meczu na szczycie

Mieszko wygrywa w meczu na szczycie archiwum redakcji

Mieszkowcy nie dali za wygraną Victorii Września i po krótkim prowadzeniu gospodarzy ostatecznie wygrali sobotni mecz 2:1.

Na to spotkanie w ostatnich dniach czekało wielu gnieźnian, którzy rozochoceni ligowymi rezultatami Mieszka, oczekiwali zaciętego pojedynku w spotkaniu barażowym z wrzesińską Viktorią. Kwestia awansu do III ligi powróciła do Pierwszej Stolicy Polski po 15 latach, a także dość długo po opuszczeniu takowej (co nastąpiło siedem lat temu), więc oczekiwania kibicow biało-niebieskich co do sobotniego spotkania były spore - dowodem tego jest również zainteresowanie biletami na mecz, które rozeszły się w mgnieniu oka. Nadmienić także trzeba, że Victoria Września, choć została liderem w swojej tabeli IV ligi południowej, to jednak nie udało się jej tego osiągnąć w tym sezonie z takim rezultatem punktowym, jak mieszkowcom (którzy pobili swój rekord, zdobywając 114 bramek w sezonie).

Mecz początkowo nie był zbyt emocjonujący, a w pewnym sensie w grę wchodziło także rozpoznanie przeciwnej drużyny. Zawodnicy Mieszka, podchodzący z pewnym dystansem do rywala, nie do końca potrafili rozegrać początkowych podbramkowych sytuacji. To jednak miało się zemścić na bialo-niebieskich, kiedy to w 25. minucie spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie po wykorzystaniu okazji przy bramce gości.

Na odpowiedź gnieźnian trzeba było czekać aż do drugiej połowy, kiedy to w 47. minucie, dzięki celności Michała Steinke, udało się wywalczyć remis. W tym momencie do licznie obecnych kibiców z Grodu Lecha powróciła nadzieja na pomyślne zakończenie spotkania i - jak można było się wkrótce przekonać - została ona spełniona. Stało się to w 59. minucie meczu, gdy Dawid Radomski, po sporym zamieszaniu pod bramką gospodarzy, umieścił piłkę w oczekiwanym celu. Ostatecznie, mimo doliczenia dodatkowych 5 minut przez arbitra Piotra Idzika, mecz zakończył się zwycięstwem 2:1 dla gnieźnian. Rewanż odbędzie się w niedzielę 17 czerwca o 17:00 na stadionie przy ul. Strumykowej.