wtorek, 12 czerwca 2018 13:49

„Jesteśmy optymistycznie nastawieni” - Mieszko szykuje się na piłkarskie święto

 
„Jesteśmy optymistycznie nastawieni” - Mieszko szykuje się na piłkarskie święto fot. Rafał Wichniewicz

Działacze MKS Mieszko Gniezno podsumowali pierwszy, zwycięski mecz barażowy we Wrześni. Teraz - jak twierdzą - zawodników czeka równie trudne zadanie. Przy tej okazji klub podpisał porozumienie z fundacją prozwierzęcą.

Zawodnicy oraz przedstawiciele zarządu klubu MKS Mieszko Gniezno szykują się na prawdziwie piłkarskie święto. Już w niedzielę na dolnym stadionie przy ul. Strumykowej odbędzie się mecz rewanżowy o awans do III ligi z Victorią Września. Przypomnijmy iż w miniony weekend gnieźnianie wygrali na wyjeździe 2:1. 

- Jesteśmy po pierwszym meczu barażowym, zagraliśmy trudne spotkanie na wrzesińskim stadionie. Jesteśmy optymistycznie nastawieni do meczu rewanżowego, a najważniejszym dla nas jest to, że udało się z Wrześni przywieźć trzy punkty. Było to spotkanie trudne i każda drużyna otrzymała brzemię tego meczu, co było widać na boisku. We Wrześni było to święto piłkarskie i jak rozmawialiśmy z władzami tamtejszego klubu, takiej frekwencji nie pamiętają od dawna na swoim obiekcie. My mamy nadzieję iż ten mecz zachęci do obecności na meczu barażowym, który dla nas jest zwieńczeniem trzyletniej pracy w klubie. Zaczęło się od konsolidacji klubów, rozwoju struktur i mam nadzieję iż ten awans będzie dobrym podsumowaniem tej pracy - przekazał prezes zarządu MKS Mieszko Gniezno Maciej Ciesielski. 

Podziękowania dla kibiców, którzy wspierali drużynę mimo tego iż rezultat nie zawsze układał się po myśli, przekazał trener Mariusz Bekas: - Kibiców było słychać i praktycznie przekrzyczeli gospodarzy, których było więcej. Liczymy na to iż w trakcie rewanżu także będą dwunastym zawodnikiem i licznie przyjdą na spotkanie - mówił i podsumował ostatnie spotkanie we Wrześni: - Ten mecz nie wyszedł tak, jak poprzednie ligowe, ale rodzaj gatunkowy i emocjonalny był zupełnie inny. Wiedzieliśmy, że drużyna, którą spotykamy to jest także mistrz IV ligii z drugiej grupy, więc spodziewaliśmy się trudnego spotkania. Mam nadzieję iż na swoim terenie pokażemy więcej walorów piłkarskich, dostosowując naszą grę do poczynań gospodarzy, podejmując ich warunki - przekazał Mariusz Bekas.

- Cieszymy się z tego, że jesteśmy po meczu we Wrześni w dość dobrym położeniu przed rewanżem, aczkolwiek zdajemy sobie sprawę, jak ciężkie wyzwanie czeka nas w tym spotkaniu. Zespół gości nie ma nic do stracenia i mając świadomość tej ostatniej szansy, jaka przed nim się jawi, na pewno spodziewamy się trudnego pojedynku. Mecz we Wrześni był także trudnym dla nas, nie był on tak do końca w naszym wykonaniu, ale to też wskazuje iż mimo tego, że nie udało się zaprezentować w pełni możliwości to wygraliśmy, przywożąc korzystny rezultat przed meczem rewanżowym - przekazał Dawid Frąckowiak, dyrektor sportowy MKS Mieszko Gniezno, także dziękując kibicom za wsparcie na wrzesińskim stadionie. 

Bilety na niedzielne spotkanie cały czas są dostępne w siedzibie klubu do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00. Cena biletu normalnego 12 zł, a ulgowy 6 zł (kobiety i młodzież do 18 roku życia). Jak udało się nam dowiedzieć, działacze szykują się na przyjęcie nawet 3,5 tysiąca kibiców, a w tym celu otwarta zostanie trybuna po drugiej stronie stadionu.

Przy tej okazji działacze klubu poinformowali o podjęciu współpracy z Fundacją Przyjaciele Zwierząt. Dotyczyć ona będzie rocznika 2006, który będzie promował tę organizację. Nie zabraknie także zbiórek żywności w trakcie meczów ligowych akademii i seniorów: - Nasi zawodnicy mają w domach niejednokrotnie jedno, albo i dwoje zwierząt, dlatego pomysł współpracy z naszej strony, otwierają perspektywę pomocy naszym milusińskim, którzy nie mają domu. W takiej formie, jako klub, możemy ich wspomóc - przekazał Maciej Ciesielski. Aleksandra Szeszycka z Fundacji Przyjaciele Zwierząt przyznała: - Jest nam niezmiernie miło iż możemy wspólnie działać w temacie edukacji prozwierzęcej i liczymy na to, że chłopcy biegając po boisku z logo fundacji, będą niejako symbolem tego, że rzeczywistość zmienia się na lepsze i wychodzimy z pojęcia, że zwierzę jest po to, by spełniać jaką rolę. Liczymy na to, żeby poprzez edukację najmłodszych, za jakiś czas takie organizacje, jak nasza, nie będą potrzebne i dzieci będą miały wpojone, że zwierzę jest istotą czującą ból i tak samo trzeba o nie dbać, jak o ludzi. 

2 komentarzy

  • Link do komentarza wilk środa, 13 czerwca 2018 17:10 napisane przez wilk

    Brawo Mieszko!!! Mam nadzieję,że piłkarze postawią kropkę nad i awansują !!!!! Pierwsza Stolica powinna mieć klub piłkarski w rozgrywkach centralnych,a nie tułać się po okręgówkach i grać po wioskach ,bez obrazy dla nich !!!

  • Link do komentarza kibolo wtorek, 12 czerwca 2018 16:32 napisane przez kibolo

    Emerytowi sprzedano 2 bilety po 12 zł.O ulgowych nie było mowy.We Wrześni nie było ulgowych więc myślałem że w Gnieźnie tak samo.We Wrześni były bilety po 7 zł. Dla wszystkich.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Kosmyk 2 2019

Ostatnio dodane