Wydrukuj tę stronę
piątek, 22 czerwca 2018 13:30

Już w sobotę Tytani zagrają w finale Mistrzostw Polski Rugby 7 w Poznaniu

 
Już w sobotę Tytani zagrają w finale Mistrzostw Polski Rugby 7 w Poznaniu zdjęcie nadesłane

Już w najbliższą sobotę, 23 czerwca, w stolicy Wielkopolski odbędzie się Finał Mistrzostw Polski Rugby 7. Początek turnieju o godzinie 11:00, a gry finałowe od godziny 13:00. 

W turnieju, który rozegrany zostanie na obiekcie Posnanii Poznań, przy ul. Słowiańskiej 78 oprócz gnieźnian oraz poznaniaków zagra 8 klubów z całej Polski – Lechia Gdańsk, Juvenia Kraków, Orkan Sochaczew, AZS AWFiS Gdańsk, Rugby Bełchatów, Warewolves Wąbrzeźno, Rugby Team Olsztyn oraz Kaskada Szczecin.

Tegoroczny turniej finałowy poprzedzony był 5 turniejami eliminacyjnymi, które zostały rozegrane w Poznaniu, Łodzi, Unisławiu, Olsztynku oraz Szczecinie. Po fazie zasadniczej liderem rozgrywek jest Posnania Poznań, która w sobotę będzie broniła tytułu wywalczonego w ubiegłym sezonie. Tylko jeden punkt mniej w tym cyklu wywalczyła gdańska Lechia, a tuż za nią sezon zakończyli gnieźnieńscy Tytani. GKR Tytan Gniezno to brązowy medalista Mistrzostw Polski Rugby 7 sprzed dwóch sezonów, który ubiegły sezon zakończył na piątym miejscu. 

Na temat obecnego sezonu wypowiedział się trener Tytanów, reprezentant Polski Rugby 7, Robert Bosiacki: - Ten sezon znacząco różnił się dla nas od poprzednich lat. Rozpędu nabrała Akademia Tytan Hopes, w której trenują dzieci i młodzież od 9 do 16 roku życia. Ponadto świadomie zrezygnowaliśmy z zawodników zagranicznych, aby wydawane na nich środki finansowe lepiej ulokować lokalnie. W rundzie wiosennej dołączyli do nas lekkoatleci z Bydgoszczy, bo taki dziś wykształca się trend w światowym rugby. Poszukiwani są najlepsi sportowcy w różnych dyscyplinach, którzy z pewnych względów nie kontynuują w nich kariery sportowej, a którym wręcza się jajo i w których zaszczepia się ducha rugby olimpijskiego. GKR Tytan Gniezno to klub świadomie budujący swoją pozycję tylko i wyłącznie w rugby 7. Obecny sezon to dziesiąty sezon naszego klubu w rozgrywkach rugby w Polsce i dlatego bardzo zależy nam na przywiezieniu z Poznania jak najwyższej lokaty. Medal to jak przed każdym turniejem nasz cel minimum.

Wspomniane turnieje eliminacyjne gnieźnianie kończyli trzykrotnie na najniższym stopniu podium, a dwukrotnie na czwartym miejscu. W tym sezonie Tytani rozegrali również 5 turniejów w ramach Pucharu Polski Rugby 7. Finał Pucharu Polski Rugby 7 odbędzie się w kolejną sobotę, 30 czerwca, w Białymstoku. 

- Nie wybiegamy jeszcze tak daleko myślami w przyszłość. Dla nas liczy się tu i teraz. W tej chwili swoje myśli koncentrujemy na najbliższej sobocie i turnieju w Poznaniu. Przed nami w końcu Finał Mistrzostw Polski Rugby 7 – najważniejsze zawody rugby olimpijskiego w Polsce! W miniony weekend odbyliśmy ostatni etap przygotowań – obóz sportowy w Jarocinie. Przez 3 dni koncentrowaliśmy się na taktycznym zgraniu drużyny. Odbyliśmy sesje analizy wideo, które każdemu z nas pozwalają na chłodno obejrzeć mecze i zauważyć zdecydowanie więcej niż na boisku. W Jarocinie mieliśmy okazję podejść do wszystkiego z chłodnymi głowami, wyłączyć codzienny tryb dom-praca-dom, gdzie trening gości tylko na kilka chwil. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przepracowanego czasu. Teraz nadeszła chwila zaprezentować się na boisku - podsumował ostatnie tygodnie przygotowań kapitan gnieźnieńskiej drużyny, Patryk Popek. 

W minionych miesiącach aż trzech zawodników Tytana było powoływanych na zgrupowania reprezentacji Polski Rugby 7. Do „stałego elementu” kadry, czyli Roberta Bosiackiego dołączyli Patryk Popek oraz Łukasz Wróbel. Pierwszych dwóch rywalizowało w maju w Moskwie w ramach Mistrzostw Europy Rugby 7, czyli tzw. Grand Prix Series. Choć Polacy wrócili z tego turnieju na tarczy, zajmując 12 miejsce, czyli ostatnie w stawce zdobyli kolejne cenne doświadczenie. Jak mówi każdy trener w każdej dyscyplinie – tylko i wyłącznie grając z silniejszymi można podnosić swój poziom sportowy. 

Cała drużyna gnieźnieńskiego Tytana jeszcze raz serdecznie zaprasza do Poznania, gdzie w najbliższą sobotę odbędzie się Finał Mistrzostw Polski Rugby 7! Bądźcie tam z nami i kibicujcie gnieźnianom! Do zobaczenia!

W trakcie konferencji, która odbyła się w miniony czwartek, zaprezentowano długo szukany i w końcu znaleziony "dom gnieźnieńskiego rugby", którym został Dobry Browar przy ul. Grzybowo.