Jesteś tutaj:Sport Zagrali dla Daniela w Malczewie
wtorek, 26 czerwca 2018 17:42

Zagrali dla Daniela w Malczewie

  mn
Zagrali dla Daniela w Malczewie zdjęcie nadesłane

Rada Sołecka w Malczewie wspólnie z Wójtem Gminy Niechanowo i Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan zorganizowała 24 czerwca 2018 roku festyn rodzinny „Gramy dla Daniela”.

W ramach festynu rozegrano charytatywny turniej szóstek piłkarskich o puchar Daniela Miętkiewicza. W turnieju wzięło udział 8 drużyn, rozegrano 14 meczy, które jako wolontariusz sędziował Pan Dariusz Śmiałowski. Puchar Daniela Miętkiewicza zdobyła drużyna MARBUDU pokonując w rzutach karnych Mierzewo III, które otrzymało puchar Wójta Eugeniusza Zamiara. III miejsce zajęła ekipa 4 TA – koledzy ze szkoły Daniela, a IV miejsce i puchar Tadeusza Tomaszewskiego zdobyła drużyna STARSZYCH PANÓW

Z MALCZEWA. W turnieju uczestniczyła m.in. drużyna ENEA kolegów z pracy Daniela. Po turnieju dobył się pokaz ratowania osoby uwięzionej w samochodzie osobowym po wypadku z udziałem OSP Niechanowo. Strażacy zostali nagrodzeni brawami za szybką i skuteczna akcję z zastosowaniem specjalistycznego sprzętu. Dzieci i młodzież uczestniczyły w konkurencjach rekreacyjno-sportowych, które prowadził Tadeusz Tomaszewski wspólnie z paniami z Malczewa. Każde dziecko otrzymało nagrody rzeczowe, a zwycięzcy poszczególnych konkurencji medale ufundowane przez gminę Niechanowo. Wspólna zabawa i rozmowy na festynie odbywały się również przy degustacji pieczywa oraz grochówki i kiełbasek z ogniska. Kapryśna pogoda nie pozwoliła na organizację zabawy na zamkach dmuchanych. Całość imprezy zakończyła się spotkaniem organizatorów i przybyłych mieszkańców przy ognisku. Festyn „Gramy dla Daniela” był podsumowaniem zbiórki publicznej na rzecz leczenia i rehabilitacji Daniela.

W ramach zbiórki publicznej zorganizowano 20 imprez kulturalnych, sportowych i wydarzeń okazjonalnych, w ramach których zebrano na szczytny cel „Pomoc dla Daniela” kwotę 21.347,86 złotych. Wpisowe z niedzielnego turnieju szóstek piłkarskich w kwocie 1160 zł Daniel postanowił przeznaczyć na pomoc dla Kacpra z Witkowa, ciężko poszkodowanego w wypadku samochodowym - piękny gest solidarności Daniela dla Kacpra.

1 komentarz

  • Link do komentarza Anastazja środa, 27 czerwca 2018 09:13 napisane przez Anastazja

    Cel szczytny, ale to bardziej zagrywki przedwyborcze Tomaszewskiego i Zamiara.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane