Jesteś tutaj:Sport Trwa budowa boiska przy ul. Czeremchowej
czwartek, 05 lipca 2018 11:32

Trwa budowa boiska przy ul. Czeremchowej

  UM
Trwa budowa boiska przy ul. Czeremchowej źródło: UM w Gnieźnie

Trwa realizacja projektu z Budżetu Obywatelskiego 2017. Ogólnodostępne boisko do gry w piłkę nożną przy ul. Czeremchowej na os. Pustachowa, będzie gotowe do końca wakacji.

To projekt, który miał być wykonany w 2017 r. jednakże ze względu na koszty, które jak się okazało po przetargu, znacznie przewyższyły kwotę zapisaną w budżecie, został rozdzielny na dwa lata. W 2017 r. wykonano dokumentację, a w tym roku przystąpiono do realizacji całego zadania. Całkowity koszt wyniesie 250 tys. zł.

W ramach prac wykonano już niwelację terenu na powierzchni 2128 metrów kwadratowych, wykonano opaskę z kostki betonowej. Następnie na gotowej podbudowie wykonana zostanie nawierzchnia boiska z trawy naturalnej, sianej na podłożu z mieszanki torfu, ziemi i piasku (wymiary 30 na 62 metry). Ponadto zakupiony i zamontowane zostanie ogrodzenie o wysokości 150 cm z furtką i bramą wjazdową, dwie bramki wraz z piłkochwytami oraz pojawią się elementy małej architektury (stojak na rowery, ławki, kosz na śmieci, tablica informacyjna). Ponadto, w celu umożliwienia podlewania boiska, wykonane zostanie przyłącze wodociągowe wraz z dwiema studniami.

9 komentarzy

 • Link do komentarza Południk poniedziałek, 09 lipca 2018 08:40 napisane przez Południk

  Ludzie czy już wam naprawdę w głowach się trochę pomięszało nic się nie działo to pretensje, coś się dzieje a co za tym idzie nasze osiedle pięknieje i znowu źle. Kompletny brak poczucia estetyki i potrzeb mieszkańców.

 • Link do komentarza Kibic niedziela, 08 lipca 2018 23:35 napisane przez Kibic

  Nie wiem, nie chce się tu z kimś wykłucac o boisko, zawsze myślałem , że to aż tyle hałasu nie robi.

 • Link do komentarza Południk niedziela, 08 lipca 2018 20:11 napisane przez Południk

  Ludzie czy już wam naprawdę w głowach się trochę pomięszało nic się nie działo to pretensje, coś się dzieje a co za tym idzie nasze osiedle pięknieje i znowu źle. Kompletny brak poczucia estetyki i potrzeb mieszkańców.

 • Link do komentarza czytelnik sobota, 07 lipca 2018 22:50 napisane przez czytelnik

  Kibicu, moi znajomi mieszkają w pobliżu już istniejącego boiska, które zafundował im orlikowy rząd. I na gwałt szukają zmiany mieszkania, bo żyć się tam dłużej nie da.

 • Link do komentarza Kibic sobota, 07 lipca 2018 18:20 napisane przez Kibic

  Czytelnik -to gdzie Twoim zdaniem powinny być boiska? W lesie czy za miastem? Od rana do nocy chyba nikt tam grał nie będzie, więc mieszkańcy raczej "zdążą "odpocząć.

 • Link do komentarza Z okolicy sobota, 07 lipca 2018 11:07 napisane przez Z okolicy

  Sport to nie walenie piłka i wieczne okrzyki kibicow jak i uczestników gry na boiskach. Często nestety wulgarne. Sport to przyrządy, ćwiczenia na wolnym powietrzu etc. Ja też współczuję tym, których parcele sąsiadują z boiskiem. Nie wiecie, co was czeka:-(

 • Link do komentarza dsfaz sobota, 07 lipca 2018 10:44 napisane przez dsfaz

  zgodnie z przeznaczeniem, ten teren był pod rekreację i sport, także widziały gały co brały czytelniku

 • Link do komentarza czytelnik piątek, 06 lipca 2018 20:57 napisane przez czytelnik

  Tylko współczuć mieszkańcom, którzy tam się wybudowali w nadziei, ze będą mieli spokój, ciszę i zieleń. A serwuje im się hałas graczy, okrzyki, utrudnia się odpoczynek, także wycięto drzewa. Należałoby pomyśleć może o ekranach?

 • Link do komentarza ciekawy czwartek, 05 lipca 2018 12:33 napisane przez ciekawy

  Ciekawy jestem kto i jak często będzie kosił trawę na tym boisku ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane