Jesteś tutaj:Sport Już w sobotę Puchar Polski Strongman 2018!
poniedziałek, 09 lipca 2018 09:47

Już w sobotę Puchar Polski Strongman 2018!

 
Już w sobotę Puchar Polski Strongman 2018! archiwum redakcji

Najsilniejsi zawodnicy z całego kraju pojawią się w najbliższą sobotę 14 lipca na Placu św. Wojciecha, by wziąć udział w kilku konkurencjach przygotowanych z okazji Pucharu Polski Strongman 2018.

Po sporym zainteresowaniu ubiegłoroczną imprezą, która gościła na Rynku, tym razem sztangi, stalowe belki, platformy i opony rozłożone zostaną w strefie kibica, gdzie do czasu rozpoczęcia sobotniego meczu o trzecie miejsce w tegorocznym mundialu (16:00), zostanie wyłoniony najsilniejszy ze strongmanów.

Już od godziny 10:00 przed gnieźnianami wystąpi sześciu najsilniejszych zawodników z Polski: Robert Cyrwus Kropek, Piotr Czapiewski, Maciej Hirsz, Robert Kalinowski i Michał Lipiński. Sędzią zawodów będzie sam Mariusz Pudzianowski, ośmiokrotny Mistrz Polski Strongman, sześciokrotny Mistrz Europy Strongman, pięciokrotny Mistrz Świata Strongman oraz trzykrotny drużynowy Mistrz Świata Par Strongman. 

Konkurencje będą polegać na jak najszybszym przeniesieniu, załadunku, wyciśnięciu lub podniesieniu jak największego ciężaru: wyciskanie hantla 100 kg w czasie 60 sekund, przenoszenie platformy o wadze 400 kg na dystansie 20 metrów, martwy ciąg na axel gryfie (5 cm średnicy) - 320 kg w czasie 60 sekund, wyciskanie stalowych belek w kolejności nad głowę o wadze 150, 170 i 190 kg w jak najkrótszym czasie, wypychanie z koła i przenoszenie kilku opon o wadze 100, 130 i 150 kg na czas.

W trakcie imprezy prowadzona będzie charytatywna zbiórka pieniędzy dla Antosia. Wstęp na całe wydarzenie, odbywające się na Placu św. Wojciecha, jest darmowy!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Kosmyk 2 2019

Ostatnio dodane