wtorek, 17 lipca 2018 11:55

Wielka Armia Kartonowa zaatakuje po raz drugi

  mn
Wielka Armia Kartonowa zaatakuje po raz drugi zdjęcie nadesłane

Podczas tegorocznej Koronacji Królewskiej Stowarzyszenie Fantasmagoria po raz kolejny poprowadzi szalone warsztaty dla dzieci (i chętnych dorosłych) z robienia zbroi, tarcz, mieczy, toporów i innych średniowiecznych atrybutów każdego woja z… kartonu!

Wszystkich, którzy chcieliby się przyłączyć do tego niecodziennego projektu pod nazwą „Zrób z nami fantastyczną zbroję z kartonu!” zapraszamy do naszego namiotu na Placu Świętego Wojciecha podczas największego wydarzenia plenerowego w Pierwszej Stolicy Polski – Koronacji Królewskiej, 28 i 29 lipca 2018 (sobota 14:00-18:00, niedziela 13:00-16:30). Tam każdy chętny otrzyma wykroje z kartonu, by z pomocą wolontariuszy zmienić je w kolczugi, miecze i przyłbice. Do dyspozycji odwiedzających będą zarówno materiały papierowe i plastyczne, jak i pomoc techniczna członków Fantasmagorii.

Oczywiście zapraszamy przede wszystkim najmłodszych amatorów majsterkowania, malowania i klejenia, ale mile widziane będą osoby w każdym wieku. Dodatkowo, wszystkich którzy odwiedzą nasz namiot, zapraszamy na specjalną Bitwę Armii i Kartonowej z Armią Królewską, która będzie zwieńczeniem całej akcji. Będzie mógł wziąć w niej udział każdy, kto wykona swój własny element uzbrojenia z kartonu i będzie chciał się zmierzyć z groźnym murem wojów broniących Wzgórza Lecha. Początek: niedziela, 16.30.

Wstęp na całe wydarzenie jest oczywiście wolny. Pełen program Koronacji Królewskiej dostępny jest na stronie internetowej www.KoronacjaKrolewska.pl

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane