Jesteś tutaj:Sport Żaglówki zagościły na „Łazienkach” - fotogaleria
niedziela, 22 lipca 2018 11:42

Żaglówki zagościły na „Łazienkach” - fotogaleria

 
Żaglówki zagościły na „Łazienkach” - fotogaleria fot. Rafał Wichniewicz

W niedzielne przedpołudnie, gnieźnianie przechodzący lub przejeżdżający w okolicach Jeziora Winiary, mogli zobaczyć niecodzienny widok - na akwenie zagościły żaglówki.

Wszystko przy okazji odbywającego się w ten weekend Przeglądu Piosenki Żeglarskiej "Rynek pod Żaglami" oraz przede wszystkim dzięki Fundacji Pronautis, która zwodowała na plaży swoje dwie żaglówki i tym samym chce promować taką aktywną formę wypoczynku. Sam rejs trwający od 20 minut do pół godziny przyciągnął sporą grupę zainteresowanych, a samo dość długie oczekiwanie na kolejkę (do łodzi wchodzi tylko 4-5 osób) na pewno rekompensuje widok (rejsy potrwają do godziny 16:00). Jednocześnie pomyślne wiatry pozwalają na swobodne opłynięcie jeziora aż po Wake Park, gdzie dziś jeszcze odbędzie się część zaplanowanych wydarzeń - mistrzostwa w wakeboardzie oraz spotkanie z paraolimpijczykiem Igorem Sikorskim (16:00). Wieczorem na Rynku odbędą się dwa koncerty - Jolly Roger (18:30) oraz Zagrali i Poszli (20:30).

4 komentarzy

 • Link do komentarza Olaf środa, 25 lipca 2018 23:58 napisane przez Olaf

  Też widziałem białe żagle w drodze na basen. :)

  Chętnie pokazałbym młodym jak wygląda pływanie łódka, kajakiem.
  Może połkną bakcyla i nie będą w przyszłości zasilać osiedlowych ławeczek tak jak ma to miejsce obok Pepco na Winiarach.
  Już moja w tym głowa, a tak jest trudniej, ale damy radę.

  Przez jakieś 3 lata, w wakacje na Łazienkach były kajaki i rowery wodne.
  I przez 3 lata nie udało mi się skorzystać, właścicielowi chyba nie zależało na tym aby ludzie korzystali.

  Hejterom i śmieszkom dziękujemy, oby więcej podobnych akcji związanych z wodą, bez konieczności zanurzania się w toni Łazienek.

 • Link do komentarza mieszkaniec niedziela, 22 lipca 2018 23:33 napisane przez mieszkaniec

  Samotny biały żagiel I jeden jego kolega. Co za parada!

 • Link do komentarza Jam_Jest niedziela, 22 lipca 2018 18:10 napisane przez Jam_Jest

  Atrakcja w sam raz, na możliwości Gniezna...

 • Link do komentarza Miras niedziela, 22 lipca 2018 15:46 napisane przez Miras

  Witam,brawo dla panów /sterników z łódek że udało im się zwodować łódki . Łazienki nie są dostosowane i chyba nikt o tym nie pomyślał.Pieknie to wygląda i może prezydent pomyśli o miejscu do slipowania żaglówek i łodzi.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane