Jesteś tutaj:Sport Przeskoczy motocyklem nad... fontanną na Rynku
czwartek, 26 lipca 2018 16:02

Przeskoczy motocyklem nad... fontanną na Rynku

  mnopr
Przeskoczy motocyklem nad... fontanną na Rynku zdjęcie nadesłane

W piątkowy wieczór na gnieźnieńskim Rynku odbędzie się wydarzenie, którego jeszcze nie widzieli gnieźnianie - w ramach promocji jednej z imprez, nad fontanną ma przeskoczyć Artur Puzio na motocyklu.

Już jutro odbędzie się oficjalna konferencja zapowiadająca nadchodzącą imprezę pt. „Sky Fighters Moto Gang Live Show”. Artur Puzio, czołowy polski motocyklista i kaskader członek grupy Sky Fighters, dwukrotny Mistrz Polski we freestyle motocrossie Artur Puzio pierwsze skoki z rampy oddał w wieku 16 lat. - Zbudowałem ją ze starych wrót stodoły. A skakałem na motocyklu Honda CRF 50. To motorower do jazdy po ulicy stylizowany na crossa - wyjaśnia. Zawodnik ma na swoim koncie sporo rekordów związanych chociażby z umiejętnością wykonania ewolucji zwanej backflip. Motocross freestyle to sport który daje dużo niezapomnianych wrażeń obserwującym. Głośny ryk silnika, spektakularne i ryzykowne wyskoki oraz igranie ze śmiercią. 

Podczas konferencji prasowej która odbędzie się w piątek 27 lipca o godzinie 18:00 na rynku, Artur Puzio spróbuje przeskoczyć na motocyklu bez żadnych zabezpieczeń nad fontanną w Gnieźnie. Skok ten przejdzie do historii tego miasta, jak i całego kraju. Blisko 21 odległości, a także 12 wysokości tyle mniej więcej zamierza pokonać na oczach wszystkich Artur Puzio. Skok ten będzie z kolei zaproszeniem na kolejne wydarzenie, które odbędzie się już 4 sierpnia na stadionie w Gnieźnie. Wówczas pojawią się tam czołowi polscy i zagraniczni zawodnicy freestyle motocross, którzy będą walczyć o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna.

Poza zawodami podczas imprezy 4 sierpnia, po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć pokazy skoków na rowerach, rolkach i hulajnogach na 11 metrowej mega rampie.

Bilety na imprezę, która odbędzie się 4 sierpnia dostępne są na www.motogang.eu oraz w sklepach odzieżowych Manekin

4 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 27 lipca 2018 14:44 napisane przez mieszkaniec

  Czy w miejskich wodociągach brakuje ciśnienia? Bo woda w tej stołecznej gnieźnienskiej fontannie sika, jak by chciała, a nie mogla. Zastanwiają się gnieźnianie, po co ten kolos zbudowano, jak wody, jak na lekarstwo!

 • Link do komentarza Bartol piątek, 27 lipca 2018 13:55 napisane przez Bartol

  21 odleglosci i 12 wysokosci. Sprytnie nie podano jednostki i wszyscy mysla ze mowa o metrach a to beda centymetry :)

 • Link do komentarza Jam_Jest piątek, 27 lipca 2018 08:41 napisane przez Jam_Jest

  @:czytelnik:
  ***************

  Skoro zdecydował się podjąć tego wyczynu, to znaczyłoby, że można. Chociaż i ja uważam to za idiotyczne. Jednak chyba nie o ten skok chodzi bardziej, ale o t/z brak pomysłu na rozrywkę ze strony "naszych" jaśnie nam rządzącym dla mieszkańców Gniezna? Brak pomysłu starają się wypełnić właśnie takimi idiotyzmami.

 • Link do komentarza czytelnik czwartek, 26 lipca 2018 20:03 napisane przez czytelnik

  Idiotyczny pomysł. No, a może uda się te fontannę rozwalić i będzie po kłopocie na gnieźnieńskim Rynku? Jak można narażać swoje życie takimi wygłupami?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane